Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia spadli na najslabšie výkony od návratu: Kraus už píše novú sériu, prinesie veľkú zmenu!

Sitkom v týchto týždňoch klesol na úroveň dosiaľ najhoršieho výkonu, ktorý Susedia vlani zaznamenali až tesne pred letom.

Markíza vlani okrem doterajšieho najväčšieho televízneho hitu Oteckov priniesla aj jednu z najočakávanejších udalostí ostatných rokov, keď po odchode Andyho Krausa z Joj definitívne rozbehla realizáciu návratu legendárneho sitkomu Susedia. Splnila tak dlhoročné priania divákov, pričom sitkom potvrdil svoju niekdajšiu popularitu, keď sa vlani na Nový rok vrátil s vyše miliónovou sledovanosťou.

Nové časti už však nedokázali dostatočne nadviazať na tie pôvodné a postupne sa ich sledovanosť ustálila okolo polovičného pol milióna divákov. V súčasnosti sa už aj tejto hranici majú vzďaľovať a približovať skôr úrovni 400-tisíc divákov a v tomto aspekte nemajú stačiť na Inkognito, ktoré sa drží bližšie polmiliónovej hranici. Kde Susedia naďalej majú bezpečne viesť, je komerčná cieľovka 12 – 54. I tam však zaznamenávajú pokles, keď mali tento pondelok dosiahnuť najhorší výkon od návratu. Dosiaľ bol ich najslabším výkon 8,2 % z júna 2018, kedy sa televízie pravidelne boria s veľkým úbytkom divákov pre pekné počasie, teraz ho mali už v polovici jarnej sezóny o minimum podliezť. Zároveň o niečo klesli aj pod dosiaľ najslabší podiel na trhu, ktorý činil hodnotu 23 %.

Susedia ale i tak ostávajú jednou z istôt Markízy a zároveň stále patria medzi najsledovanejšie programy na televíznom trhu. Z ostatných dní a týždňov by sa pred ne dostali okrem Oteckov či spravodajských relácií už len Dvaja na jedného, najbližšie by sa im pri aktuálnom počínaní priblížilo dosiaľ posledné piatkové vydanie Čo ja viem, ktoré vyskočilo na 8 ratingov s podielom 22,8 %. Ďalšie programy sú už pod osmičkovou či sedmičkovou hranicou.

Markíza so Susedmi počíta aj v ďalšej časti roka. Pondelňajší prime-time im má patriť aj v jesennej sezóne, do ktorej televízia už nové časti pripravuje. Naďalej na scenári pracujú Andy Kraus a Peter Marcin, ktorí, podľa Markízy, museli reagovať na radostnú novinku v živote Viki Rákovej, čo do seriálu prinesie veľkú zmenu. Pre herečkine tehotenstvo mali autori prepracovať scenáre a nakoniec ho zakomponovať do deja.

„V prvej epizóde nasledujúcej série sa László dozvie, že na staré kolená bude opäť otcom,“ povedal pred časom Peter Marcin pre Markízu. Práve pre tehotenstvo Rákovej bude nakrúcanie prvých častí budúcej siedmej série prebiehať už v máji, herečka tak bude súčasťou seriálu aj v nasledujúcej sezóne.

Čítať viac...
Nahor