Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia sa vrátili pri sile, jasne ovládli pondelok! Farma značne rástla, Oteckovia z jarnej sily nestratili

Markíze prvý deň novej sezóny vyšiel, s návratom jej istôt Susedov a Oteckov jasne vyhrala pondelok.

Návrat ťahákov priniesol Markíze pri štarte novej sezóny jasné víťazstvo. Susedia sa dokázali po letnej prestávke zmobilizovať a minimálne s prvou časťou v poradí už piatej série nechali zabudnúť na čísla, kam padali v záverečnej časti jarnej sezóny. Kým s poslednou epizódou štvrtej série dosiahol seriál svoje historické minimum ratingom 8,1 % a podielom iba 23,1 %, so štartom piatej série už Susedia vyskočili na 11 ratingov pri podieli 32,4 %. Susedia sa tak vrátili na čísla, na ktorých sa zastabilizovali v priebehu jari, a to okolie ratingových 11 % a podielových 33 %. Celkovo novú časť sitkomu videlo cez 510-tisíc divákov.

Po silnom nábehu sa už Markíze dvihla aj Farma, ktorá oproti štvrtkovému štartu porástla o rating na 7,8 % a podiel hneď 27,5 %. S minulotýždňovým úvodom, avšak po reprízovom Dobre vedieť, ju sledovalo 6,8 % divákov s najslabším podielom na trhu v histórii štartu šou 22,1 %.

Joj v pondelok konkurovala Markíze tradičnou dvojporciou Inkognita, výnimočne stavila na dve premiérové časti. Zábavná šou si však od posledného súboja so Susedmi nepolepšila, sledovalo ju 5,5 % divákov s podielom pod 17 %, druhá časť mala ísť nad 4 ratingy s podielom 17,5 %. Z ďalších staníc Dajto s filmom Svetová vojna Z šlo pod 6 %, Janko a Marienka: Lovci čarodejníc na Plus prekročili 5 %. Neželaná nevesta sa na Doma hýbala pod a nad 4 %, Wau s kriminálkami získala podiely takmer 3,5 a dvakrát 5 %.

Do podvečera Markízy sa už v pondelok vrátili Oteckovia, ktorí zo svojej jarnej sily nič nestratili. Napriek tomu, že ratingovo napodobnili skôr nižšie výkony z druhej polovice jarnej sezóny, svoju silu potvrdili v podieli na trhu, keď ich štart druhej série sledovalo 8,5 % divákov s podielom 38,8 %. Joj s Moja mama varí lepšie ako tvoja prepadla podielom 9 %. Televízne noviny sa dostali pod 28 %, Noviny nad 21 %. I tak správy Joj sledovalo spolu viac divákov, vyše 470-tisíc, TN-ky ich mali o vyše 30-tisíc menej. Najsledovanejším programom dňa sa stali Susedia, v celkovom počte divákov ich predbehlo len Počasie lídra. Markíza v pondelok vyhrala s prehľadom prime-time podielom 28 %.

 

Čítať viac...
Nahor