Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia s valentínskym dielom mierne porástli, prekvapilo Heslo! Kuzminovej striebro aj pred Hornou Dolnou

Reprízy Hornej Dolnej po Susedoch v priebehu dvoch týždňov výrazne stratili, prepadli sa až do podpriemeru. Predbehlo ju aj dosiaľ vlažné Heslo.

Susedia sa už štyri týždne udržujú na konštantnej úrovni. Po tom, čo od štartu pravidelne padali, našli svoj aktuálny priemer okolo 13 ratingov, ktoré najprv dvakrát prekročili a vo februári dvakrát podliezli. Ostatný pondelok si medzitýždenne mierne polepšili, keď porástli o dve desatiny na rating 12,9 %, podielovo o jeden bod klesli na 33 %. S poslednými štyrmi časťami držia stabilnú výkonnosť aj v podieli na trhu, kde sa hýbu pravidelne medzi 33 – 34 %.

Inkognito tento pondelok stratilo takmer rating, prekročiť malo 7 % s podielom nad 19 %. Paradoxne si napriek tomu polepšilo nasledovné Heslo, ktoré zaznamenalo jeden zo svojich najlepších výkonov vôbec ratingom 5,4 % a podielom 20,5 %. Ratingovo tesne predbehlo aj skôr vysielanú reprízovú Hornú Dolnú, ktorá sa v posledných dvoch týždňoch vzdialila ratingovej sedmičke, teraz prekročila len 5 % s podielom pod 17 %. Markíza už však Hornú Dolnú z pondelkov čoskoro stiahne, aby nasadila jej premiéry v nový deň – vo štvrtky. V celkovom publiku si Susedia taktiež polepšili, sledovať ich malo 625-tisíc divákov, Inkognito malo prekročiť hranicu 490-tisíc divákov.

Z menších staníc sa aj v pondelok darilo Dvojke RTVS s olympijským vysielaním. Najviac, pochopiteľne, lákal doobedný druhý biatlonový pretek žien, v ktorom sa už podarilo zabodovať aj Slovenske Anastasii Kuzminovej. Jej striebornú radosť až do cieľa malo sledovať priemerne 257-tisíc divákov s vysokým podielom 35,4 % (12+), v komerčnej cieľovke mal ísť prenos nad tri ratingy s podielom 31 %. V celkovom publiku Kuzminovej medailový pretek sledovalo po 11. hodine dokonca viac divákov ako večernú Hornú Dolnú, tá mala celkovo cez 230-tisíc divákov.

Večer sa najvyššie z malých kanálov dostala Doma so seriálom Matky a dcéry a podielmi pod 6 a nad 7 %, Strážcovia Galaxie na Plus uhrali 5,5 %. Dajto s Rýchlo a zbesilo 4 podliezlo 5 %, Vtierka Castle na Wau šla bližšie k 5 %, nasledovné kriminálky sa mali hýbať na takmer 3 a 4 %.

Podvečer znovu vystrelili Oteckovia, ktorí držia februárové zlepšenie výkonnosti. Tento pondelok atakovali 11 ratingov s podielom až pod 36 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa hýbala len okolo 13 %. Televízne noviny taktiež dominovali s podielom cez 31 %, Noviny sa zastavili len nad 20 %. V celkovom publiku boli napriek tomu spravodajstvá vyrovnané, Noviny sledovalo pod 590-tisíc divákov, TN-ky takmer 600-tisíc. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stali opäť Susedia.

Čítať viac...
Nahor