Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia prvýkrát prekonaní, celkovo ich už predbehlo Inkognito! Po prepade spred týždňa však porástli

Susedia nezopakovali veľký minulotýždňový pád, potvrdili ale pokles. 

Niekoľko mesiacov najsledovanejší program na slovenskom trhu v máji stráca dych. Po tom, čo minulý týždeň výrazne spadol na najslabší rating aj podiel na trhu od návratu z januára 2018, sa sitkomu síce podaril tento pondelok nárast, prvýkrát však priemerne v celkových číslach nestačil na konkurenciu. Susedia porástli na rating 9,5 %, podielovo ostali na úrovni spred týždňa výkonom pod 27 %. V posledných dvoch týždňoch sa tak vzdiaľujú podielovej 30-tke. V komerčnej cieľovke ostávajú bezpečne vo vedení, Inkognito tu videlo pod 7 % divákov s podielom vyše 19 %.

V celkovom publiku však Inkognito prvýkrát Susedov tesne zdolalo, keď si ho priemerne pozrelo 490-tisíc divákov, Susedia ich mali necelých 480-tisíc. Už dvakrát po sebe Markíza do Susedov nasadila dva brejky, čo seriálu taktiež uberá z priemerných výkonov.

Kuchyňa mala atakovať 7 ratingov s podielom pod 21 %, marcové seriály Markízy, Kuchyňa a Milenky, sa tak už držia na podobnej úrovni. Kredenc už opäť nefunguje, prepadol s podielom pod 16 %. Reprízové Inkognito vynieslo Joj vyše 18 %.

Dvojke sa s večerným hokejom veľmi nedarilo, nie však právom, nakoľko vysielala nakoniec dramatický zápas Kanady a Lotyšska. Kým sama o sebe táto dvojica divákov nelákala a prvé dve tretiny sa hýbali len okolo 4 – 4,5 podielových percent, napínavý vývoj duelu pritiahol nakoniec aj divákov, keď tretia tretina s predĺžením už vyskočila na približne 10 %. Jednotka s Fantomasom uhrala 10,5 % v univerzálnej cieľovke, v tej komerčnej bola ešte o bod a pol vyššie. Nikdy ťa neopustím na Doma sa hýbalo medzi 4 – 5 %, kriminálky Wau dvakrát prekročili 4 % a raz sa dostali až na 6 %. Nebezpečná rýchlosť prekročila na Plus 3 %, Zradná hlbočina na Dajto sa umiestnila blízko za ňou.

Podvečer valcovala Jednotka s hokejovým zápasom Ruska a Slovenska, s ktorým mohla mať naša reprezentácia postup do štvrťfinále vo vlastných rukách. O výsledku nebolo definitívne rozhodnuté do záveru tretej tretiny, čo sa prejavilo aj na pozornosti divákov, zápas sledovalo pod 540, vyše 615 a cez 670-tisíc divákov. Podiely sa hýbali na takmer 50, nad 49 a pod 48 %. V komerčnej cieľovke zápas uhral ratingy nad 10, 12 a tesne cez 13 % s podielmi nad 54, pod 57 a vyše 54 %. Markíza a Joj boli s hlavnými podvečernými programami na úrovni okolo 9,5 %. Televízne noviny už mimo hokeja uhrali okolo 25 %, Noviny zas 20,5 %. Opäť správy Joj sledovalo viac divákov, celkovo vyše 450-tisíc, Televízne noviny si vybralo takmer 400-tisíc divákov. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stala tretia tretina hokeja Ruska so Slovenskom.

 

Čítať viac...
Nahor