Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Susedia prišli o ďalších divákov, padajú rýchlejšie ako Horná Dolná! S Oteckami však naďalej valcujú

Susedia ostávajú naďalej vo vysokých výšinách, oproti nástupu už však prišli o vyše osem ratingov.

Fenomén Susedov udržiava nové časti komediálneho seriálu na vysokých číslach, na niekdajšiu slávu a ani nedávny úspech Hornej Dolnej už však nestačí. Kým prvé série Susedov sa pravidelne dostávali nad miliónovú hranicu a Horná Dolná v prvej sérii, ktorá sa vysielala rovnako ako noví Susedia skraja nového roka od januára, dokázala niekoľkokrát túto métu atakovať, nové časti Susedov ju prekročili len na divácky exponovaný Nový rok. S treťou časťou klesli medzitýždenne o ďalšie vyše dva ratingy a celkovo o viac ako osem a pol ratingu, keď si ich pozrelo 14,1 % divákov s podielom 36 %. Horná Dolná k týmto ratingom začala padať postupne až v druhom roku vysielania. Celkovo si tretiu časť Susedov malo pozrieť 672-tisíc divákov, čo medzitýždenne predstavuje stratu cez sedemdesiattisíc divákov. Susedia boli naďalej najsledovanejším programom pondelka v oboch hlavných cieľovkách.

Inkognito sa udržalo na obdobných číslach ako pred týždňom, videlo ho cez 7 % divákov s podielom tesne nad 19 %. Celkovo podliezlo úroveň 500-tisíc divákov. O niečo stúplo Heslo, ktoré sa dostalo nad 17 %, Horná Dolná už nábeh Susedov využila o niečo vlažnejšie ako pred týždňom, atakovala 7 ratingov s podielom pod 22 %.

Na menších staniciach sa najviac najprv presadila Plus s Kutyilom a podielom pod 6 %, nasledovala ju Wau, ktorej Vtierka Castle atakovala 5 %, CSI New York sa neskôr ťahalo ku 4,5 %. V druhej polovici večera ju vystriedala Doma, ktorá so sériou Matky a dcéry najprv prekročila 4 % a neskôr večer už stúpla cez 6 %. Dajto s dlhým filmom Ohnivý kruh rástlo v priebehu jeho vysielania a dosiahlo nakoniec share pod 5 %, Plus taktiež odvysielala dlhú snímku Master & Commander: Odvrátená strana sveta, atakovala 4 %.

Podvečerným valcom ostávajú Oteckovia, ktorí sa vrátili na rating 9 % a v podieli podliezli 31 %. Naďalej sú aktuálne najsledovanejším nespravodajským programom na trhu mimo Susedov. Moja mama varí lepšie ako tvoja klesla na 12 %. Televízne noviny pokračujú v zbieraní divákov po Oteckoch, viedli s podielom 28,5 %, Noviny zaostali s približne 22 %. Veľký rozdiel oproti komerčnej cieľovke však naďalej ostáva v univerzálnom publiku, kde Noviny spolu so Susedmi ako jediné programy dňa prekročili šesťstotisícovú hranicu. Celkovo ich videlo cez 605-tisíc divákov, Televízne noviny 550-tisíc.

Čítať viac...
Nahor