Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia, Prázdniny aj Kuchyňa odštartovali nové série úspešne! Kontroverzný Most! príchod na Slovensko zvládol, večer viedol

Viacerí očakávajú, ako slovenský divák príjme seriál, ktorý aj najcitlivejšie témy spracúva bez servítky, štart ustál.

Na obrazovky sa tento týždeň vrátili hneď tri úspešné komediálne seriály. Vôbec najväčšiu pozornosť prilákala nová šiesta séria Susedov, ktorá nemala ďaleko od nástupu tej piatej. Tá v septembri minulého roka štartovala na úrovni 11 ratingov, čísla však dlho neudržala a začala padať. Prvý diel Susedov v tejto sezóne si pozrelo podľa Markízy 10,7 % divákov, čo znamenalo podiel 29,1 %. Celkovo seriál videlo hneď 519-tisíc divákov, čo je dokonca mierne viac ako pri štarte predošlej série. Inkognito však napriek tomu nekleslo, videlo ho 510-tisíc divákov, v komerčnej cieľovke uhralo obdobný výkon ako pred týždňom pod 8 ratingami a podielom 21,5 %.

Silný nábeh Susedov využila pri štarte druhej série Kuchyňa. Tú sledovalo 8 % divákov s podielom 25,3 %, spolu ich bolo 350-tisíc. Pre Kuchyňu ide o podobnú úroveň, na ktorej sa spočiatku držala aj vlani s prvou sériou, neskôr klesla na úroveň okolo 7 %. Bez silnej pomoci Susedov sa jej však nedarilo, čo sa odrazilo aj na výkonnosti finále úvodnej série. Kuchyňu v okolí ôsmich ratingov držali Susedia v prípade, ak sa vyšvihli nad ratingovú desiatku.

V utorok svoj najsilnejší komediálny seriál vrátila Joj. Do najproblematickejšieho slotu, ktorý jej nadol stlačil neúspešný Reštart, nasadila tretiu sériu rodinného seriálu Prázdniny, s ktorým mala podľa dostupných informácií zo sociálnych sietí získať 8,1 ratingu s podielom 24,4 %. Oproti niektorým dielom Reštartu tak stúpla dvojnásobne. Zároveň sa mala dostať už do vedenia, ktoré po minulé týždne patrilo Dobre vedieť, to malo uhrať o rating menej.

Joj sa zároveň podarilo uspieť s nástupom českého kontroverzného hitu Most!, ktorý sa stal u našich susedov najdiskutovanejšou televíznou udalosťou týchto dní. Pri svojom štarte na slovenskej obrazovke viedol, podľa oficiálnych informácií televízie uhral rating 4,5 % s podielom 21,9 %.

Podvečer ostáva naďalej jasným lídrom seriál Oteckovia, podľa televízie v pondelok vystrelili na takmer desať ratingov s podielom 37,1 %. V utorok to malo byť podobne. Naopak, tvrdý neúspech potvrdzuje Lucky Room, ktoré sa má hýbať okolo šiestich až ôsmich percent.

Čítať viac...
Nahor