Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia najnižšie od návratu, prvýkrát ich predbehli Oteckovia! Kuchyňa značne padla, kleslo aj Inkognito

Susedia už prišli o postavenie najsledovanejšieho programu nielen v celkovom počte divákov ale aj obchodnej cieľovke, blížia sa k 10 ratingovej hranici.

Susedia potvrdzujú, že s novými časťami na úspech prvých sérií Hornej Dolnej nestačia. Seriály odštartované v rovnakom období skraja januára na obdobne vysokých ratingoch zaznamenali opačný trend výkonnosti, kým Horná Dolná sa v prvej sérii držala na úrovni 18 – 19 ratingov a okolie 15-tky držala aj v ďalších sezónach, Susedia sa od 20-tky odlepili hneď po štarte a aktuálne padajú na polovičné čísla. S najnovšou časťou klesli na zatiaľ najslabší rating 10,7 %, podielovo skončili pod tridsiatkou na úrovni 28,8 %. Markíze klesla aj Kuchyňa, ktorá medzitýždenne spadla o vyše jeden a pol ratingu na 7,8 % s podielom 22,9 %. Kredenc už padol do podpriemeru, mal sa dostať na podiel 17,6 %.

Markíza však so Susedmi aj Kuchyňou bezpečne viedla, Inkognito totiž kleslo na 6,5 ratingu s podielom cez 18 %, Heslo sa malo dostať na vlažných 15,5 %. Joj navyše vrátila na obrazovky Super Karaoke, šou mala prepadnúť s podielom len 11,5 %. Reprízy Hesla v tom čase predtým dokázali dosahovať aj nadpriemery stanice. V pondelok večer sa darilo Jednotke, ktorá sa v komerčnej cieľovke s filmom Leto v Provence dostala nad 11 %, v univerzálnej cieľovke na 12 %. Susedov si celkovo malo pozrieť cez 530-tisíc divákov a ďaleko sa tak vzdialili 600-tisícovej hranici, Inkognito malo sledovať takmer 470-tisíc divákov. Kuchyňu ich mala mať 340-tisíc.

Doma v pondelok odštartovala novinku po ukončení úspešnej série Matky a dcéry. Nová telenovela Nikdy ťa neopustím sa uviedla vlažne, uhrala podiely medzi 4 – 4,5 %. Vyššie bol Univerzálny vojak na Dajto s podielom okolo 5 %, Plus odvysielala priamy prenos Futbalistu roka, uhrať mal 4 %. Kriminálky na Wau sa hýbali okolo a pod 4 %.

V minulých týždňoch prišli Susedia o post najsledovanejšieho programu na Slovensku (12+), keď im ho viackrát zobrali Noviny Joj. Teraz už Susedia prišli o tento post aj v obchodnej cieľovke 12 – 54, keď ich v pondelok predbehli Oteckovia ratingom 11,1 % a extrémnym podielom cez 37 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja šla nad 15 %. Televízne noviny atakovali 31 %, Noviny uhrali len 20,5 %. Napriek tomu boli obe spravodajstvá na chlp vyrovnané v celkovom publiku, keď si ich zhodne malo pozrieť takmer 585-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor