Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia Markíze ešte viac ublížili! Farma výrazne klesla, Búrlivé víno neuspelo

Slabé boli aj seriály Joj, komerčným staniciam tentoraz uberala Jednotka s predvolebnou diskusiou.

Markíza v utorok od podvečera ponúkla poprehadzovaný program, v ktorom na svojich miestach ostali len spravodajské relácie. Zmena nastala už po popoludňajších správach, kedy skrátila magazín Reflex a po pol šiestej nasadila v snahe sanovať slot po výbuchu Bez servítky dvojporciu Susedov.

Televízia si však paradoxne ešte viac uškodila. Prvá časť Susedov totiž dosiahla značne horší výkon ako deň pred tým Reflex, ktorý v tom čase bežal. Magazín v pondelok dosiahol share 22 %, kým Susedia s prvým dielom získali len 15,5 %. Prekrývali sa zároveň s kuchárskou šou Joj, ktorá prevalcovala druhú epizódu kultového sitkomu, keď prepadol s podielom len nad 12 %. Oproti pondelňajšiemu Bez servítky si televízia polepšila o približne dve desatiny ratingu.

Markíza bola v accesse opäť trojkou na trhu. Posilnilo 5 proti 5, ktoré v komerčnej cieľovke dosiahlo 15 %, jasným lídrom bola Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom pod 24 % Tesné víťazstvo tentoraz uhrala so správami Markíza, Televízne noviny sa dostali pod 28 %, Noviny atakovali 26 %.

Iba minulý týždeň sa Markíza definitívne rozhodla odsunúť Búrlivé víno do neskoršieho času a nahradiť ho mohutne promovanou extrémnou Farmou. Výkon vínnej ságy o desiatej večer si narýchlo aj vyskúšala, pričom seriál si dokázala držať súčasných divákov a posilniť tak v podieli. Zároveň si od nabitej reality šou sľubovala vysoké výkony.

Tie však prvýkrát o 20:30 neprišli. Farma v utorok značne klesla, keď po tom, čo sa s dvomi úvodnými časťami hýbala okolo 10 ratingov, ju malo sledovať 8,2 % divákov s podielom 22,7 %. Búrlivé víno k tomu nepotvrdilo minulotýždňové výkony o desiatej, keď v čase po 21:40 tesne prekročilo päť ratingov, v podieli atakovalo podpriemerných 19 %.

Pod priemerom bola so svojím večerným programom Joj. Zoo ju dokázala dostať len na 6 ratingov, pričom v podieli sa musela uspokojiť s vlažným výkonom pod 17 %. Už značne pod priemerom skončil sitkom Dovidenia, stará mama s ratingom tesne nad štyrmi percentami a podielom pod 14 %.

Komerčným televíziám uberala silná Jednotka. Napriek tomu, že nevysielala šou Nikto nie je dokonalý, uspela s dlhou predvolebnou debatou pätice druhých najsilnejších politických strán. Diskusiu sledovali v komerčnej cieľovke vyše 4 % divákov s podielom 12,5 %. Bola dlhšia ako Nikto nie je dokonalý, zasiahla aj Búrlivé víno a sitkom Joj. Celkovo sledovalo debatu v 12+ vyše 300-tisíc divákov s podielom 14,5 %. Farma tak bude čakať, aké budú jej ďalšie výkony, keď sa aj štruktúra Jednotky vráti do klasického nastavenia. Posilnenie výkonov bude postupne očakávať aj s kontroverziami, ktoré na statku vzniknú.

Silné boli v utorok menšie stanice. Dajto a Plus uviedli reprízy nedeľných filmov hlavných staníc, pričom boli blízko seba, keď Útek z väzenia šiel nad 6 %, Magic Mike: Bez nohavíc skončil pod šestkou. Mentalista na Doma sa dostal pod päťku, na pomery hlavných večerných tureckých telenoviel je naďalej slabá premiérová séria Kúsok zo mňa s podielmi pod 5 a nad 6 %. Wau uspela s Vtierkou Castle aj CSI Las Vegas, keď dosiahla podiely pod 4 %.

Z denného programu ostala v hlbokom podpriemere premiérová Súdna sieň. Oproti pondelku ešte klesla, keď sa mala dostať len nad desať percent. Stratila napriek tomu, že Rodinné prípady už tak nevyskočili, mali atakovať 23 %.

Čítať viac...
Nahor