Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia držia pondelňajšie víťazstvo, potvrdili však pokles! Podvečer Markíza stúpla, Joj bez zmeny

Joj sa ani po odchode Oteckov na prázdniny nedarí, prekvapivý je však podvečerný rozdiel v celkovom publiku.

Susedia potvrdzujú niekoľkotýždenný pokles k novej podielovej úrovni. Aj keď na konci mája sa seriálu podarilo razom vyšvihnúť nad ratingovú desiatku s podielom vyššie nad tridsiatkou, tento nárast nepotvrdili a vrátili sa späť k úrovni okolo 27 podielových bodov. Hýbali sa okolo nich minulý týždeň aj teraz, keď dosiahli úroveň 26,5 %. Ratingovo sa pritom odrazili od minulotýždňového dna, kedy ale televíziám mohol brať futbal na Plus, posilnili o pol ratingu na 8,7 %. Joj rástla o niečo výraznejšie, keď jej Inkognito stúplo pod 7 ratingov s podielom 20 %. Podobne na tom bola aj reprízová časť, ktorá túto podielovú hranicu prekročila. Markíza už minulý týždeň ukončila vysielanie Kuchyne a na prestávku odišiel aj Kredenc, miesto nich zaradená komédia Vo štvorici po opici 3 sa dostala len na približne 17 %.

Na menších staniciach najprv Profesionáli na Plus prekročili 8 %, následné Hry tróny mali atakovať 7 %. Tam sa už však pripomenula aj Doma, ktorá s telenovelou Nikdy ťa neopustím dosiahla podiely pod 7 a až 8 %. Nebezpečný spojenec na Dajto uhral 5 %, Wau s kriminálkami dosiahla podiely takmer 4, vyše 3 a cez 5 %.

Rodinné prípady v pondelok stúpli Markíze na takmer 26 %, voľnejší priestor bez Oteckov sa nedarí využívať Joj, ktorej Moja mama varí lepšie ako tvoja prepadla s 11 %. Zaujímavosťou je pritom rozdiel medzi programami v celkovom publiku, kde do hry vstupujú starší diváci. Tam sa výrazne znižuje, keď je na úrovni 3 podielových bodov oproti 15-tim v obchodnej cieľovke. Takto veľký rozdiel medzi komerčnou a univerzálnou cieľovkou je pritom už dlhodobý pri hlavných spravodajstvách, čo platilo aj v pondelok. Televízne noviny si aj bez Oteckov pripísali vysoký podiel cez 31 %, Noviny mali prekročiť 21 %. V celkovom publiku bol už rozdiel iba približne pol podielového bodu a Noviny si celkovo pozrelo cez 430-tisíc divákov, Televízne noviny ich mali mať o niečo menej, spolu cez 410-tisíc.

Post najsledovanejšieho programu pondelka v obchodnej cieľovke aj tentokrát obhájili Susedia, celkovo si ich malo pozrieť cez 420-tisíc divákov a zaostali tak za Inkognitom, ktoré ich malo cez 450-tisíc. O pár tisícok vyššie sa v pondelok dostalo už len Počasie Markízy.

Čítať viac...
Nahor