Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Susedia dostanú pauzu, Markíza upravila plány: Odštartuje komediálnu novinku Autoškola, známe všetky detaily!

Televízia hneď skraja roka vytiahne novinku, do ktorej z Joj zlákala Jána Koleníka.

Markíza upravila svoje januárové plány. Kým pôvodne bol jej zámer hneď od začiatku budúceho roka pokračovať v tohtoročnom nastavení a obsadiť pondelňajšie večery sitkomom Susedia, nakoniec sa rozhodla inak.

Od 7. januára televízia do pondelňajšieho slotu o 20:35 nasadzuje nákladnú komediálnu seriálovú novinku Autoškola, s ktorou tak obsadí pondelky v prvé dva mesiace roka. Ide pritom o podobný krok, aký už Markíza urobila s Hornou Dolnou, ktorú napriek vysokým nákladom taktiež štartovala v mimosezónnom období v januári 2015. S prvou sériou však aj vďaka tomu dosiahla extrémne nadpriemery.

Autoškola je komediálny seriál, do ktorého Markíza zlákala z konkurenčnej Joj jej dlhoročnú hlavnú hereckú tvár, Jána Koleníka. Ten sa televízii zo Záhorskej Bystrice upísal na pol roka, zároveň v druhej sérii rozšíril osadenstvo seriálu Oteckovia.

Koleník si v novinke zahrá po boku Juraja Kemku, Marty Sládečkovej, Dominiky Morávkovej známej z Divokých koní, Emila Horvátha, Karola Čálika, Daniely Šencovej alebo Petra Kadlečíka, ktorý sa objavil v Divokom Zapadákove. „Komediálny seriál o rodine, ktorá sa nedobrovoľne dáva dokopy a kvôli vidine lepších zajtrajškov je ochotná lavírovať aj na hrane zákona. V hlavných úlohách sa predstavia Juraj Kemka ako Rudo, jeho mamu si zahrá Marta Sládečková, Ján Koleník sa predstaví ako väzeň Pali, Emil Horváth zas ako veliteľ väzenskej stráže,“ uvádza k novinke televízia. Seriál bude mať o niečo dlhšiu minutáž ako Susedia, televízia mu v programe vyhradzuje 55 minút.

O seriáli Autoškola
Dedko po svojej smrti zanechá celej rodine videosprávu, v ktorej prezradí pravdu o peniazoch, ktoré spolu s bratom vyhrali za komunizmu v Rakúsku. Vtedy ich kvôli režimu nemohli míňať, a tak ich zakopali. Bohužiaľ tam, kde ich zakopali, časom vyrástla väznica. Dedko s bratom sa preto k peniazom nikdy nedostali. Navyše, kvôli nim sa rozhádala celá rodina. Dedko dáva šancu celému svojmu pokrvnému príbuzenstvu, aby získali svoje dedičstvo späť. A tak sa chtiac-nechtiac dávajú dokopy členovia rodiny, ktorí si často nevedia prísť ani na meno, a pokúšajú sa spoločne dostať k dedičstvu zakopanému pod väznicou. Rozhodnú sa kúpiť starú Autoškolu neďaleko väznice, z ktorej sa pokúsia vykopať tunel. Všetci sa tam nasťahujú a tu sa začína ich strastiplná honba za pokladom. Predtým, ako nájdu cestu k peniazom, však musia nájsť cestu jeden k druhému. Musia sa naučiť žiť pod jednou strechou, čo sa ukazuje byť náročnejšie, ako sa na prvý pohľad zdalo…

Čítať viac...
Nahor