Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Superstar vyvrcholila s druhým najlepším výkonom roka! Finále na rovnakých číslach ako v predošlej sérii

Spevácka šou ukončila štvrtú federálnu sériu, s finále zaznamenala rovnaký výkon ako v roku 2013.

Česko-slovenská populárna scéna pozná ďalšieho víťaza Superstar, ktorou sa tentoraz stala Slovenka Emma Drobná. Jej cestu za víťazstvom v poslednom priamom prenose sledoval druhý najvyšší počet divákov v celom ročníku, keď podľa našich informácií dosiahlo superfinále Superstar rating 11,7 % s podielom 34,2 %. Počet divákov v komerčnej cieľovke sa mal vyšplhať na 379-tisíc. Markíza spojila hlavný finálový prenos s grandfinále, údaje tak sledujú celý prenos až k blízkosti polnoci.

Zaujímavosťou je, že finále šou z roku 2013 dosiahlo takmer identické výkony. Sledovať ho malo 386-tisíc divákov pri rovnakom podieli 34,2 %. V tomto prípade treba zdôrazniť, že údaje spred dvoch rokoch ešte nezohľadňovali oneskorenú sledovanosť, tie aktuálne už áno. Ročník z roku 2015 si tak vo finále zlepšil svoje postavenie v porovnaní s predošlou sériou. Štartoval totiž na najslabších číslach vôbec.

Joj v konkurencii finále Superstar neuspela, s premiérou Takmer normálne dievča dosiahla rating 6,4 % s podielom 16,8 %. Podobne neuspela pri finále Česko Slovensko má talent Markíza. Kompletné výsledky sledovanosti za víkend prinášame v samostatnej správe.

Z dlhodobého hľadiska Superstar postupne klesá. V najnovšom ročníku sa už pritom snažila o využitie nových prvkov, ktoré majú za cieľ zastaviť pokles sledovanosti speváckeho formátu. Od nemeckých tvorcov prebrala výpravnejšie spracovanie vyraďovacích kôl, ktoré už neprebehli v divadle ale v exteriéroch, taktiež si osvojila v kastingovej fáze CD voľbu. Priniesla tiež prvú aplikáciu k talentovej šou, prostredníctvom ktorej mohli vo finálových kolách diváci priamo hlasovať za svojich favoritov.

Čítať viac...
Nahor