Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Superstar vyskočila najvyššie v sérii, V siedmom nebi ju dotiahlo! Kinohit Všetko alebo nič už tentoraz neuspel

Televízie v nedeľu porástli, vyskočili obe hlavné šou večera. Posledný deň týždňa znovu ovládli Noviny

Superstar so štvrtým kastingom prekonala aj čísla zo štartu piatej federálnej série. Spevácka šou sa prvýkrát v tomto ročníku dostala nad ratingovú desiatku, keď si ju malo pozrieť 10,2 % divákov s podielom 25,4 %. Svoje tohtoročné maximum však zároveň takmer dorovnalo V siedmom nebi, ktoré za ním ratingom 9,7 % zaostalo len o desatinu, podielovo atakovalo 26 %. Spevácka a Rozborilova šou boli v priebehu celého večera vyrovnané, Siedme nebo však potiahlo večer o polhodinu dlhšie aj s brejkom naviac. V celkovom publiku dominovalo, pozrieť si ho malo vyše 635-tisíc divákov, Superstar malo sledovať 440-tisíc divákov. Túto nedeľu porástol aj Inšpektor Max, stúpol nad 370-tisíc divákov s podielom okolo 15 % v 12+. V komerčnej cieľovke si ho malo vybrať vyše 5 % divákov s podielom okolo 12 %. Ako rástli programom výkony oproti predošlej nedeli si môžete porovnať s týmto článkom.

Oko dravca na Dajto podliezlo 6 %, Surfistka na Doma zas 4 %. Rovnaký share dosiahla aj Plus s filmom Len trošku šťastia, Kosti na Wau mali uhrať 2,5 %, Myšlienky vraha sa mali hýbať nad percentom a pod 3 %.

Podvečer už vyhralo Nové bývanie ratingom 8 % a podielom nad 22 %, reprízoví Susedia mali ísť pod osmičku s podielom okolo 21 %. Hlavné spravodajstvá sa dostali na čelo dňa, o minimum vyššie vyskočili Noviny s 10,7 ratingom a podielom tesne nad 26 %, Televízne noviny šli podobne nad 26 %. Noviny sa zároveň stali najsledovanejším programom dňa aj v celkovom publiku, kde odskočili s takmer 725-tisíc divákmi, Televízne noviny ich mali mať cez 600-tisíc.

Nedeľné Noviny sa tak v 12+ stali aj najsledovanejším programom celého týždňa, v komerčnej cieľovke zas tradične najvyššie vyskočili pondelňajší Susedia. Rozdiel medzi Markízou a Joj v prime-time sa od nástupu Prázdnin zmenšil, ostatný týždeň ho tvorili približne tri percentá. Celodenne je to tradične viac, posledne vyše šesť percent.

SOBOTA: Sobotu večer prevalcoval galavečer OTO 2017, jeho sledovanosť sme už priniesli v samostatnom článku. Anketa medziročne klesla, udržala však vysoký štandard posledných rokov. Komerčné stanice popri prenose trvajúcom až do 23:45 (rating 10,4 %, podiel pod 29 % v komerčnej cieľovke), nevyskakovali. Najviac uhrala Joj, ktorá s filmom Chaos šla pod 7 ratingov s podielom pod 18 %, Markíza už po štyroch mesiacoch zopakovala vlaňajší premiérový hit Všetko alebo nič, neuspela už však s podielom pod 17 %.

Romantika Ten správny odtieň lásky na Doma sa hýbala okolo 4 %, rovnú štvorku dosiahol Vinnetou II. – Červený gentleman na Dajto. Kosti na Wau dosiahli 4 %, Inkognito šlo pod 3 %, Plus s prenosom zápasenia Oktagon šla tiež pod 3 %.

Smotánka prekročila podvečer na Markíze 22 %, Prázdniny šli na 15 %. Televízne noviny mali podielovo klesnúť na 25,5 %, ratingovo ich dorovnali Noviny, ktoré v podieli uhrali 25 %. V celkovom publiku sa Noviny ťahali ku 600-tisíc divákov, Televízne noviny ich mali mať 575-tisíc. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stal prenos galavečera OTO 2017.

Čítať viac...
Nahor