Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Superstar v závere kastingov na vrchole série, dotiahla už Oteckov či Susedov! Rástlo aj Siedme nebo

Veľkonočná nedeľa priala televíziám, s tradičnými nedeľnými programami tejto jari rástli.

Superstar sa s kastingami rozlúčila na doterajšom maxime piatej série. Speváckej šou sa v ostatných troch týždňoch darilo postupne rásť, pričom len medzitýždenne sa vyšvihla o necelý rating, keď si ju pozrelo doteraz najviac, až 11,8 % divákov s podielom 26,3 %. Po kastingovej fáze sa Superstar od budúceho týždňa prehupne do vyraďovacích „divadiel“, v ktorých sa už po prvýkrát predstaví nová moderátorka, Jasmina Alagič.

Vo sviatočnú nedeľu bolo pri obrazovkách celkovo viac divákov, čo potvrdzujú podiely na trhu jednotlivých programov. Napriek nárastu ich ratingov sa totiž podielovo nedvihli, skôr naopak. V siedmom nebi si medzitýždenne taktiež polepšilo o necelý rating na 9,4 %, podielovo šlo na 21,7 %. V celkovom publiku dominovalo Siedme nebo s vyše 620-tisíc divákmi, Superstar si malo vybrať vyše 500-tisíc divákov. Predposledný diel Inšpektora Maxa si malo zapnúť necelých 375-tisíc divákov s podielom pod 15 %, v komerčnej cieľovke sa mal hýbať okolo ratingovej 6-tky a 13 podielov.

Milionár z chatrče na Plus uhral 6,5 %, Dajto pokračovalo so sériou Cestovatelia v čase na podieloch v hlavnom vysielacom čase pod a okolo 4 %. Doma so záverečným tretím filmom série Rebelka z dobrej rodiny prekročila 3 %, Wau opäť neuspela sa sériou Tyran, hýbala sa s ňou pod percentom.

Ani vo sviatočnú nedeľu televízie nevynechali svoje klasické podvečerné programy, Susedia sa dostali nad 21 %, Nové bývanie pod 18 %. Televízne noviny šli len pod 25 %, Noviny zas cez 22 %. Celkovo si ich pozrelo vyše 600-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke vyhrali, Televízne noviny sa mali ťahať k hranici 545-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor