Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Superstar s prvým živým prenosom stratila, zopakovala najslabší výkon! Klesol však aj Rozboril

Veľké šou hlavných komerčných staníc v nedeľu stratili na výkonnosti, vyskočili menšie mužské stanice.

PIATOK: Milujem Slovensko drží v piatky prvenstvo, X Factor “s Harichom” opäť vysoko!

SOBOTA: Dvojičky potenciál nevyužívajú, opäť stratili divákov! Špeciál Moja mama, naopak, stúpol

NEDEĽA: Podvečer bola v jasnom vedení Markíza. Horná Dolná jej v repríze vyskočila, keď sa dotiahla na podiel pod 32 %. Nové bývanie, ktoré túto nedeľu začalo už po 17:40, dosiahlo svoj súčasný priemer s podielom nad 17 %. Napriek rozdielnemu nábehu sa postupne otáčala situácia v spravodajskom bloku, keď Televízne noviny vo svojom priebehu strácali a nakoniec uhrali len slabý share 28,5 %, Noviny ich dokázali o jedinú desatinu ratingu predbehnúť, podielovo sa dostali nad 27 %.

Kým ešte TNkami a Športovými novinami chcela Markíza prekryť celé Noviny, v ďalšej časti spravodajskej polhodiny sa už musela ponáhľať. Prvý priamy prenos vysielaný spoločne s Novou ju prinútil začať Superstar už okolo 20:27, Markíza tak s programom nemeškala, naopak, začala skôr. Pre tento skorý štart prebehlo mimoriadne rýchle Počasie, ktoré sa zmestilo do približne troch minút.

Superstar s prvým živým kolom neuspela. Chlapčenské semifinále sledovalo zatiaľ najmenej divákov zo všetkých doterajších epizód Superstar, rating sa pritom s hodnotou 9,5 % vyrovnal výsledku, ktorý Superstar dosiahla v konkurencii Siedmeho neba s výpoveďou Adriany Kmotríkovej. Spevácka šou finišovala za jedenástou hodinou, jej podiel dosiahol hodnotu 26,6 %. V tomto prípade ide o druhý najhorší výkon roka.

V siedmom nebi však napriek poklesu konkurencie nerástlo. Kým Superstar medzitýždenne stratila menej než dva ratingové body, Rozboril klesol o takmer rating na hodnotu 7,4 % s podielom len 20,5 %. Šou o plnení snov sa už v novembri presunie z nedele do pracovného týždňa. Siedme nebo opäť lákalo viac staršie publikum a vyhralo tak v celkovom počte divákov o približne 65-tisíc. Celkový počet divákov nebeskej relácie tvorilo približne 520-tisíc Slovákov.

Doktor Martin uhral svoj štandard s podielmi nad 11 % v 12+, v komerčnej cieľovke dosiahol 8,5 %. Vysoko sa dostali v nedeľu večer menšie stanice, keď hlavný film Plus Vykúpenie z väznice Shawshank dosiahol share až cez 9 %, Terminátor 3: Vzbura strojov na Dajto sa dostal na 7 %. Svoje uhrala Wau s kriminálkami CSI New York a Vtierka Castle a podielmi medzi 2 – 3 %. Dome nevyšiel večer, keď sa Zámena manželiek aj snímka Vášnivý tanec hýbali okolo 3 %.

Čítať viac...
Nahor