Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Superstar s prvým finále zaskočená, šou Markíze padá! Joj zabodovala s Marťanom, nedeľu vyhrala

Joj s nedeľnou premiérou prekryla celú Superstar Markízy trvajúcu až ku pol dvanástej v noci.

Piata federálna Superstar sa prehupla do svojej poslednej fázy. Markíza a Nova odštartovali sériu piatich finálových kôl, ktoré však vo svojom úvode ďaleko zaostali za doterajšími výkonmi šou. Markíza sa s prvým finálovým kolom prepadla na úroveň 6,7 ratingu, čo jej vynieslo podiel na trhu len 20,6 %. Priamy prenos speváckej šou tak spadol aj za úroveň vlaňajšieho Let´s Dance. S kastingami sa Superstar dokázala hýbať priemerne medzi 9 – 11 %, od nasledujúcej vyraďovacej fázy klesá.

Pre veľkú dĺžku nedržala Superstar s finálovým kolom všetkých divákov, ktorí ju rozpozerali do 22. hodiny. Diváci pravidelne pre ranné vstávanie nevydržia večer pri obrazovke pred pracovným dňom do polnoci, televízie napriek tomu zaraďujú dlhé programy na nedele. Rozhodnutie Superstar po jedenástej večer malo sledovať cez 4 % divákov s podielom nad 23 %. V minulosti boli diváci ochotní čakať na rozuzlenie hlavných šou do noci aj v nedele, platilo to napríklad pri Let´s Dance, ktorého nočné vyraďovanie vždy dosahovalo vysoké výkony. Dnes už táto ochota divákov paušálne na všetky hlavné šou neplatí. V Česku tomu je o niečo inak, tam síce hlavný finálový prenos dosiahol podiel okolo 23 %, do vyraďovania udržal o niečo viac divákov, keď to šlo až na 38 %.

Aj Joj zvolila na nedeľu program trvajúci do pol dvanástej, keď nasadila premiérovú snímku Marťan. Podarilo sa jej zabodovať, keď podielovo dosiahla úroveň 28,4 %, pre dĺžku jej však rating v priebehu večera klesal, v priemere film malo sledovať 8,7 % divákov. Joj uspela s filmom u mladých divákov aj popri hokeju na Dvojke, zápas Švajčiarska so Švédskom dosiahol podiely pod 11, takmer 13 a 12 % v komerčnej cieľovke.

Z komerčných menších staníc vyskočili Profesionáli na Plus s podielom až cez 8 %, nasledujúci film Na ulici po opici v žltých šatách uhral 5 %. Vražedná hra na Dajto sa dostala nad 4 %, Rozdelené dvojičky na Doma šli pod 4 %. Wau sa so CSI Cyber a reprízami Za sklom hýbala pod 2 %.

Susedia podvečer prekročili 23 %, Nové bývanie zas 16 %. Darilo sa hokeju na Dvojke, keď poobedný zápas Francúzska s Českom šiel postupne pod 9, 14 a 15 %. Televízne noviny podliezli 29 %, Noviny prekročili 24 %. Celkovo si ich vybralo necelého pol milióna divákov, Televízne noviny ich mali o takmer 100-tisíc divákov menej s necelými 405-tisíc divákmi. Noviny celkovo za deň predbehlo len Najlepšie počasie, u mladých deň vyhral Marťan pred Najlepším počasím.

Čítať viac...
Nahor