Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Superstar otriasa najväčší škandál: Víťazka aj poradie finalistov známe dávno pred skončením hlasovania!

Niektorí diváci sa dokonca vyhrážajú žalobami.

Česko-slovenskou Superstar otriasa aktuálne najväčší škandál v jej histórii. Na Markízu s Novou totiž padlo veľké podozrenie, že poradie súťažiacich v superfinále bolo známe ešte pred ukončením hlasovania.

Celú situáciu spôsobil jediný článok na českom portáli iDNES.cz. Ten v čase ešte pred vyhlásením výsledkov omylom zverejnil správu ohlasujúcu víťazstvo Emmy Drobnej. Portál zároveň priniesol presné poradie všetkých troch finalistov. Článok v sebe niesol čas zverejnenia 21:44, kedy z finále ešte ani len nevypadol tretí v poradí Pavol Kovalíček. Druhý skončil Štěpán Urban.

Idnes.cz situáciu obhajuje tým, že mal v zálohe pripravených niekoľko verzií článku k víťazovi Superstar. So správou chcel totiž prísť hneď po vyhlásení víťaza. „Mali sme pripravené tri verzie článku a po vyrazení súťažiaceho Pavla Kovalíčka sa technickou chybou jedna z verzií s pracovným časom 21:44 dostala omylom medzi najnovšie články. Zhodou okolností to bola tá verzia, podľa ktorej vyhrala Emma Drobná,“ povedal vedúci sekcie Revue idnes.cz, Rastislav Zárodňanský. V skutočnosti mal byť článok publikovaný po 23-tej.

Viaceré pochybnosti ohľadom vysvetlenia situácie sú nasmerované na správne poradie finalistov na druhom a treťom mieste, ktoré uvádzal článok v perexe. Aj v tomto prípade by muselo ísť o zhodu náhod, že predpripravené poradie súhlasilo s tým reálnym. Článok totižto v čase zverejnenia, podľa vyjadrenia technickou chybou, nemal dôvod byť editovaný a poradie upravované.

Portál mal zhodou okolností omylom uverejniť článok so skutočnou víťazkou aj reálnym poradím finalistov
superstar-2015-idnes

V hre je však stále aj možnosť, že mal portál k dispozícii priebežné výsledky. Rozdiel v počte hlasov medzi súťažiacimi mohol byť tak veľký, že bolo jasné už v priebehu prenosu, kto na akom mieste skončí. Napriek pravidelnému uisťovaniu moderátorov o veľmi tesných výsledkoch nie je prekvapením, ak sú v skutočnosti rozdiely veľké. Článok o víťazovi by si tak portál mohol pripraviť dopredu, no zlyhaním ľudského faktora sa omylom dostal na verejnosť skôr. Tvorcovia Superstar však ubezpečujú, že výsledky poznalo len vedenie projektu, idnes.cz zas vyhlásil, že sa výsledky dozvedel až z televízie.

Diskusné fóra a sociálne siete zaplavila po zverejnení článku vlna negatívnych komentárov. Niektoré sa dokonca vyhrážajú žalobami na televízie. „Budeme podávať trestné oznámenie, všetky sms budeme požadovať k preplateniu. A je jedno, či to zaplatí idnes, ktorý vás nenávratne poškodil, alebo vy. Isté ale je, že každý, kto bude sms vymáhať späť, bude v práve,“ píše jedna z smskujúcich diváčok Superstar. Mnohí diváci vysvetleniu zo strany idnes.cz neveria.

Čítať viac...
Nahor