Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Superstar jasným lídrom nedele, zažila však najslabší štart! Rozboril na jarných číslach, vyhral v 12+

Štvrtá federálna Superstar sa stala najsledovanejším programom celého týždňa, oproti štartu spred dvoch rokov však tratila.

Očakávaný nedeľný súboj pozná svojho víťaza. Hlavnú sezónu otvorila presvedčivo Markíza, keď sa jej štvrtý ročník Superstar uviedol podľa našich informácií ako najsledovanejší program celého týždňa s ratingom 10,9 % a podielom 31,9 %. Všetky čísla v tejto správe sú uvedené bez oneskorenej sledovanosti pre relevantnejšie porovnanie s číslami z minulosti.

Superstar tak týmto výkonom splnila na prvý raz svoju misiu v rámci súčasnej situácie Markízy. Z dlhodobého hľadiska však dosiahla pokles, keď v roku 2013 štartovala prvým kastingovým dielom na podieli 39 % pri počte divákov 597-tisíc (zdroj: Medialne.sk). Tentoraz šlo o výrazne nižší počet okolo 355-tisíc divákov. Najrelevantnejšie je však porovnanie podielu na trhu, nakoľko Superstar v roku 2013 štartovala v inom období, konkrétne 10. februára.

S novou konkurenciou si na prvý raz neporadil Vilo Rozboril. Šou V siedmom nebi sa s druhou sériou podľa našich informácií uviedla ratingom 7,6 % a podielom 22,5 %. Ide tak o čísla, aké dosahoval Rozboril prevažne na jar so šou Tanec snov. Relácia oproti štartu spred roka stratila, keď v roku 2014 začínala na ratingu 10,8 %  s podielom 28,2 %. V tom čase však významnejšie neprehovárala do súboja Jednotka a Markíza ponúkala akčné filmy. Teraz proti Rozborilovi beží na dvoch kanáloch zábava a tá má navrch. Uspela totiž aj seriálová novinka RTVS Doktor Martin, ktorá dosiahla podiel 10,4 % v komerčnej cieľovke.

Opačná situácia nastala v 12+, kde vyhralo V siedmom nebi. Podľa našich informácií dosiahlo podiel nad 28 %, Superstar atakovala 25 %. Doktor Martin v tejto skupine uhral share 13,5 %. Potešujúcou správou pre Rozborila je postupný nárast výkonnosti relácie popri Superstar.

Markíza výrazne natiahla minutáž Superstar. Televízia pôvodne avizovala štart ďalšej komédie o 22:00, tá nakoniec začala až po 22:45. V tomto prípade šlo o plánovaný krok, na koľko s programom meškala aj Nova a obe televízie ponúkli o nemálo dlhšiu verziu úvodnej epizódy v celkovej dĺžke okolo 100 minút. V Superstar už nasadila upútavku pre Prci, prci, prcičky: Stretávka so štartom o 22:45.

Výkon skupiny Joj večer doplnila Plus, ktorá sa v nedeľnom prime-time zameriava na dobrodružné a akčné filmy. Snímka Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly zaznamenala share 9 %. Doma sa s Princeznou Dianou a pravdou o jej smrti dostala nad 4 %, Myšlienky vraha na Dajto neuspeli s podielom pod a nad 2 %.

Čítať viac...
Nahor