Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Superstar 2018 pozná kľúčové mená: Toto je kompletná štvorica porotcov, Markíza a Nova poriadne prekopali zostavu!

Do porotcovského kresla sa posadí bývalý účastník speváckej súťaže aj stálica slovenskej pop scény.

Prípravy novej federálnej Superstar sú v plnom prúde, pričom Markíza a Nova finišujú aj s obsadzovaním kľúčových postov. Kým mená moderátorov sú doteraz neznáme, v zákulisí sa stále viac hovorí o tom, kto sa má posadiť za porotcovský stolík piateho ročníka šou.

Neoficiálne správy v zákulisí Markízy hovoria o štyroch menách, ktoré by už mali byť pre novú sériu Superstar potvrdené. Televízie sa mali opäť dohodnúť na spolupráci s kľúčovým členom poroty, zasadnúť by totiž do nej opäť mal Pavol Habera, ktorý dosiaľ nechýbal v žiadnom ročníku česko-slovenskej šou. Spevák už pri minulých sériách naznačoval, že jeho účasť bude posledná, nakoniec sa Markíze s Novou podarilo Haberu vždy do poroty dotiahnuť.

Kým Habera je už matadorom Superstar, zvyšné tri porotcovské mená budú úplnými nováčikmi v speváckej šou. Rovnaké mená zo svojho zdroja potvrdil portál vipstory.sk. Televízie tak takmer kompletne zmenia zostavu po rozpačitom štvrtom ročníku z roku 2015, kedy im nevyšlo obsadenie viacerých postov. Kritizovaná bola účasť Kláry Vytiskovej ale aj Ondřeja Soukupa, katastrofou skončilo obsadenie Jitky Nováčkovej ako moderátorky.

Zo Slovenska bude nováčikom a zároveň jedinou ženou v porote speváčka Katka Knechtová. Televíziám sa tak podarilo získať nielen nové ale aj atraktívne meno pre oba trhy, keď je Knechtová stálicou ako na slovenskej ale aj českej scéne, kde pravidelne jej piesne znejú z rádií.

Ťahúňom pre mladú generáciu českých divákov zas má byť porotcovská akvizícia v podobe bývalého účastníka Superstar, ktorého popularita v ostatných rokoch narastá. Súčasťou poroty Superstar 2018 má byť aj Ben Cristovao, ktorý sa uchytil s jeho rapovými piesňami, vydal dosiaľ tri albumy, je rovnako tvárou reklamnej kampane. U našich susedov sa teší veľkej popularite u mladších ročníkov. Česko Slovenskej Superstar sa zúčastnil v roku 2009, kde skončil na siedmom mieste.

Štvrtým členom poroty by malo byť ďalšie výrazné meno na českej hudobnej scéne – spevák Matěj Ruppert. Známy je najmä ako frontman skupiny Monkey Business, s ktorou vystupuje od roku 2000, vo veľkom sa presadil o pár rokov neskôr, keď v roku 2006 získal ocenenie Skokan roku v ankete Zlatý slavík. O sedem rokov neskôr ju vrátil, keď obvinil usporiadateľov súťaže z cenzúry po vyradení rapera Řezníka z ankety. V roku 2007 vyhral cenu Anděl ako najlepší spevák. Objavil sa aj v niektorých filmoch ako Jak se zbavit nevěsty, Padesátka alebo Pupendo.

Čítať viac...
Nahor