Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Sumár: Láska na vlásku by v Česku na Štedrý deň vyhrala, u nás zdolala milión!

U našich susedov sa výkonom priblížila aj k najočakávanejšej rozprávkovej premiére roka.

O Láske na vlásku sa toho popísalo už veľa a nastal čas na sumár. Kým prednedávnom sme sumarizovali reakcie na samotnú kvalitu rozprávky, je čas si zhrnúť čísla.

Nová rozprávka, či už patríte k jej fanúšikom, alebo ste z nej až tak nadšení neboli, nielenže splnila účel, ale predčila očakávania. Na Slovensku sa priblížila aj k výkonu Popolušky, popýšiť sa môže v sumáre miliónom a v Česku sa dotiahla aj na to najsledovanejšie z celého roka.

Ako už mnohí viete, na 2. sviatok vianočný si na Českej televízii pozrelo premiéru Lásky na vlásku 1,707 milióna divákov s podielom 40 % v univerzálnej cieľovke. Slovenská rozprávka zaostala za najočakávanejšou českou rozprávkovou premiérou roka Princezna a písař vysielanou na Štedrý večer iba o tristotisíc divákov, pričom so svojou sledovanosťou by sama predbehla všetky ďalšie programy vysielané na Štedrý deň v Česku. Napríklad Popolušku na diaľku porazila o vyše 300-tisíc divákov.

Na Slovensku sa síce Láska na vlásku nestala v premiére lídrom, no dokázala zdolať mimoriadne silnú hranicu jedného milióna. Iba v televízii si jej premiéru a reprízu pozrelo spolu 960-tisíc divákov a ako uviedla sama RTVS, spoločne s návštevnosťou kín prekročila jeden milión. Televíznu premiéru si na Štedrý deň nenechalo ujsť celkovo 681-tisíc divákov s podielom 29,4 %, čo je o vyše stotisíc divákov menej než koľko ľudí sledovalo Popolušku na Markíze (12+).

RTVS mala rozprávkovú premiéru na Vianoce po štyroch rokoch. Naposledy priniesla novú rozprávku v roku 2010, kedy uviedla premiéru Orest z rodu čarodejníkov. Výkon premiérovej rozprávky pred štyrmi rokmi a Lásky na vlásku dáva tiež tušiť, že došlo k výraznému posunu aj vo vnímaní samotnej RTVS. Oresta si totiž pri premiére na vtedy problémami zmietanej verejnoprávnej televízii pozrelo 376-tisíc divákov s podielom 16,4 %.

Čítať viac...
Nahor