Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Súdna sieň po rokoch zabodovala aj v Česku: Je z nej jednoznačne najsledovanejší program Barrandova!

Reláciu aj pre českú televíziu vyrába štáb Jojky.

Roky bola úspešným formátom u nás, v Česku sa z nej hit stáva teraz. Súdna sieň, ktorú pod názvom Soudkyně Barbara vysiela česká televízia Barrandov, odštartovala u našich susedov koncom mája tohto roka, pričom už dnes je významný pilier programu českej stanice.

Soudkyně Barbara je totiž pravidelne vôbec najsledovanejším programom Barrandova a to s výrazne veľkým náskokom oproti ostatným programom. Aj keď sa vysiela o 17:20, v počte divákov poráža hlavné programy stanice, pričom v podieli ďaleko prevyšuje staničné priemery Barrandova.

Tie sa najčastejšie priemerne hýbu okolo 5 – 6 %, pričom Soudkyně Barbara sa v priebehu krátkeho času zastabilizovala vysoko nad desiatimi percentami. Priemerne jej pritom majú patriť výkony okolo 13 %, vie však vyskočiť aj ku 15 – 16 %. Napriek tomu, že Barrandov cieli na staršie publikum, príbehy zo súdnej siene lákajú mladších divákov. V 15 – 54 je priemer Barrandova značne nižší oproti 15+, no i tam dokáže Soudkyně Barbara uhrávať vysoko nadpriemerné výkony až okolo 12 %, skáče pritom aj na 14 – 15 % a dokázala už ísť aj vyššie.

Ako to časom bolo zvykom aj na Joj, úspech relácie naklonoval formát do viacerých slotov. Aktuálne sa okrem premiérovej časti o 17:20 Soudkyně Barbara reprízuje o 12-tej a o 14:30.

Českú verziu Súdnej siene vyrába pre Barrandov slovenský štáb. Česká televízia sa s Joj dohodla na spolupráci, relácia vzniká v štúdiu slovenskej Súdnej siene. Tá má aktuálne prestávku, nové diely sa nevyrábajú. Joj tiež Barrandovu poskytla licenciu na formát spoločne s námetmi príbehov.

Čítať viac...
Nahor