Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Súdna sieň namiesto Búrky sledovanosť zdvojnásobila, koľko uhrala telenovela na WAU?

V utorok si komerčné stanice mohli vydýchnuť, keď na hokejových Majstrovstvách sveta mali naši hokejisti prestávku. Počas voľnejšieho dňa Joj dokonala presun telenovely Búrka na WAU, kde prvý diel v popoludňajšom slote získal nadpriemer.

Joj včera presunula telenovelu Búrka: Dobrodružstvo lásky s premiérovými časťami na menšiu stanicu WAU. Mexický seriál si zachoval stabilný čas z hlavnej stanice, vďaka ktorému si chce televízia udržať aspoň časť divákov, ktorí ho rozpozerali na Joj. Na ženskú stanicu prešla, pri pohľade na výkony telenovely z jej posledných dní na hlavnom kanáli skupiny, necelá polovica divákov z Joj. Podľa našich informácií Búrku sledovali takmer 3 % divákov, čo pre WAU znamená nadpriemer. Stanica sa v súčasnosti pohybuje celodenne okolo 1,8 – 2 %. Aj Jojke zmena prospela, keď prvý deň Súdnej siene o 17:15 znamenal viac ako dvojnásobný nárast v slote oproti výkonom telenovely. Súdnu sieň si po piatej pozrelo okolo 16 % divákov, čo pomohlo aj nasledujúcej premiérovej časti s výkonom nad 17 %. Chlapi neplačú v tom čase neohrozene vládli sledovanosti s podielom nad 32 %.

Večernú sledovanosť okrem hokeja, ktorý priniesol Dvojke postavenie celodennej trojky na trhu, ovplyvnila aj tradičná utorňajšia zábava na Jednotke, Nikto nie je dokonalý. Relácia dosiahla ešte lepší výsledok, ako je zvykom, keď v 12-54 získala podiel takmer 14 % a v 12+ sa prehupla cez 16 %. Bežne máva relácia o dva percentuálne body menej. Už tradične zábava jemne ubrala večerným seriálom, Panelák sledovalo viac ako 19 % divákov pri obrazovke, Búrlivé víno okolo 29 %.

Čítať viac...
Nahor