Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Súboj ženských seriálov: Joj sa pripravuje na štart novinky Som mama, Markíza už naznačila vysielací deň Sestričiek!

Markíza aj Joj uvedú na jeseň seriál cieliaci na ženské publikum.

Po Sestričkách, ktoré odštartovali svoju kampaň len tento týždeň, sa už divákom predstavuje aj Som mama. Joj začiatkom týždňa spustila promo na svoju seriálovú novinku, ktorá bude jedným z jej nosných formátov blížiacej sa jesene.

Som mama je seriál inšpirovaný rovnomennou knihou Kristíny Farkašovej (Tormovej), ktorá zarezonovala u svojho publika. Kniha vychádza z denníka samotnej Farkašovej, pričom literárnou predlohou sa inšpiruje aj samotný seriál. Joj ešte v minuloročnej brožúre naznačila prípravu celkovo 20 epizód, ktoré by mali sledovať život hlavnej hrdinky Tiny v priebehu siedmich mesiacov jej neplánovaného tehotenstva. Minutážou má ísť o klasický večerný seriál s dĺžkou epizódy okolo 40 minút. V seriáli hrajú Kristína Tormová, Jiří Havelka, Boris Farkaš, Anna Šišková, Henrieta Mičkovicová, Michaela Čobejová, Daniela Šencová, Ady Hajdu, Ján Dobrík, Zuzana Kanócz, Štefan Martinovič, Marcel Ochránek, Tomáš Palonder aj Zuzana Tlučková.

Joj má pre túto chvíľu obsadené už viaceré okná v jesennej štruktúre. Pokračovať bude pondelňajšie Inkognito aj piatkové Všetko, čo mám rád, cez víkend má rátať s Česko Slovensko má talent a filmovými premiérami. Vo štvrtky dlhodobo televízia vysiela pôvodnú zábavu, konkrétne Inkognito, okrem Som mama má pripravenú aj novú sériu Našich. Nasadenie týchto dvoch seriálov sa tak očakáva na utorok resp. stredu.

Zaujímavosťou tak je, že sa Som mama môže stretnúť v priamom súboji s pripravovaným ženským seriálom Markízy. Tá seriálovú novinku cieliacu na ženy uvedie po jari aj na jeseň, keď po Milenkách prinesie novú sériu Sestričky.

Tie by podľa prvých informácií nemali kopírovať nasadenie jarných Mileniek, ktoré bežali v piatky. Tam Markíza má opäť rátať klasicky s Farmou. Prvé plány hovoria, že televízia vytiahne Sestričky do utorňajšieho prime-time, kde sa už niekoľko sezón snažila etablovať reality programy spojené s príbehmi bežných ľudí.

Oba seriály už pritom televízie promujú. Markíza nasadila do vysielania k Sestričkám rovno vyše minútový spot, v ktorom odhalila obrázky zo seriálu aj hlavné postavy. Joj už taktiež spustila kampaň na Som mama, konkrétne dvojicou kratších upútaviek, v ktorých sa predstavuje Kristína Farkašová, rovnako nechýbajú zábery priamo zo seriálu.

O seriáli Som mama
Keď sa nezávislá a rozbehaná Tina (Kristína Tormová) dozvie, že je tehotná, jej život sa obráti naruby. Aby toho nebolo málo, deti budú dve a ich otca Roba (Jiří Havelka) stretla iba nedávno a rozumejú si len v posteli. Začína sa šialená jazda naprieč siedmimi mesiacmi Tininho rizikového tehotenstva. Vďaka svojej kamarátke Agáte (Zuzana Kanócz), ktorá čaká už svoje druhé dieťa, sa Tina zoznamuje s pestrou skupinou rodičov v očakávaní. Stretávajú sa spolu v materskom centre a ich rozdielne prístupy a povahy sú zdrojom mnohých konfliktov a komických situácií. Samozrejme, nesmú chýbať ani rodičia hlavných hrdinov a v partnerských vzťahoch to Tine poriadne skomplikuje aj kamarát a kolega Adam, ktorý vždy chcel byť niečím viac…

Každá epizóda seriálu Som mama bude mať svoju hlavnú tému, ktorú čiastkovo riešia všetky postavy, každá zo svojej jedinečnej perspektívy. Tina a Robo si musia zvyknúť na spoločné bývanie, zoznámiť rodičov, zvládnuť finančné náklady, nápor materských fór a rôznych trendov, prípravu na pôrod, ale aj otázku, akú veľkú úlohu má hrať otec vo výchove detí a či sa žena musí vzdať svojej kariéry. Dej doplnia Tinine bujné predstavy, ktoré divákom umožnia vidieť realitu očami ženy s bohatou fantáziou. Všetko pospája vo voiceoveri monológ Tiny, ktorá bude s nezameniteľným humorom a nadhľadom glosovať preberané témy.

Kým seriál Som mama vychádza zo slovenskej knižnej predlohy, Sestričky vychádzajú z fínskej televíznej série Syke. Dočkal sa celkovo štyroch sérií a 40 epizód. Aktuálne je v pláne už piata sezóna. Seriál sa odohráva v prostredí nemocnice na traumatologickom oddelení na pohotovosti. Séria je spojením drámy, napínavých a neraz ťažkých prípadov z pohotovosti a milostných liniek a súkromia hlavných hrdiniek či ich kolegov. V slovenských Sestričkách hrajú štvoricu hlavných postáv Kristína Svarinská, Anikó Vargová, Dana Košická a Kristína Madárová, ďalej hrajú Milo Kráľ, Matúš Kvietik či Juraj Loj alebo Kristína Turjanová.

O seriáli Sestričky
Sestričky prinesú v každom dieli dva pacientské príbehy, ktoré otvárajú zásadné otázky ľudských hodnôt a zároveň približujú prácu štyroch zdravotných sestier. Ich osobné príbehy prechádzajú jednotlivými dielmi a prinášajú problémy každodenného života. V hlavných postavách si každá diváčka nájde kúsok samej seba. Ema (Kristína Svarinská) je mladá rebelka, ktorá sa bije životom, snaží sa opustiť svoje rebelstvo a zaradiť sa do normálneho života. Jana (Kristína Madarová) je zdanlivo spokojná s krásnou rodinou a hľadá svoje osobné profesionálne naplnenie. Táňa (Anikó Vargová) je bez priateľa, bez rodiny, bez reálneho zázemia a hľadá všetko, čo nemá. Helena (Dana Košická) stráca svojho partnera a pokúša sa po 50-ke opäť nájsť radosť zo života.

Čítať viac...
Nahor