Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Súboj seriálov ostrý aj naživo: Obe televízie bez brejkov, Joj utajila megaepizódu Divokých koní!

Obe televízie si niekoľko es odložili až na samotnú bitku. Niektoré pred konkurenciou utajili.

AKTUALIZÁCIA: Scenár z pondelka sa zopakoval aj v utorok. Jedinými zmenami oproti pondelku bolo, že Joj v Divokých koňoch úplne vypustila reklamný brejk a to napriek tomu, že opäť seriál ťahala až do desiatej večer. Markíza tiež po Športových novinách už zaradila žrebovanie Tiposu.

Ako prebiehal súboj seriálov v pondelok

Najočakávanejší súboj seriálov Búrlivé víno a Divoké kone je za nami, pričom aj zo samotného vysielania bolo cítiť, že televízie urobili všetko preto, aby pomohli svojmu projektu.

Markíza aj Joj taktizovali už od pol ôsmej. Kým v prvej spravodajskej polhodine ešte odvysielali krátke brejky, Joj ostala verná nastaveniu z minulého týždňa a vynechala v hlavnej spravodajskej relácii Noviny reklamnú prestávku. Tento raz ju pri tom napodobnila aj Markíza, ktorá vynechala druhý brejk v Televíznych novinách a rovnako ako Joj prešla kontinuálne do svojho športového spravodajstva.

Sledovanosť: Poznáme výsledky Búrlivého vína aj Divokých koní, obe televízie v šoku!

Diváci si mohli vysielanie oboch televízií doslova užiť, keď pre podporu seriálov obmedzili počet brejkov na minimum počas celého večera. Markíza sa do nevýhody dostala reklamnou pauzou po Športových novinách, kedy už Joj rozbehla Najlepšie počasie a následne prešla do štartu Divokých koní. Dodržala pri tom avizovaný čas 20:20. Markíza tento raz odvysielala Počasie až po reklame a s Búrlivým vínom odštartovala rovnako v avizovanom čase okolo 20:30.

Joj si jeden veľký tromf nechala na samotný večer. Pred verejnosťou utajila, že úvodná epizóda Divokých koní dosiahla mimoriadne dlhú stopáž okolo 100 minút, čím si zaistila pozornosť aj tých divákov, ktorí dali prednosť Búrlivému vínu, no po jeho skončení prepli na seriálovú novinku. Denný seriál Markízy šiel pri štarte 5. série celý bez brejkov, epizóda skončila približne o 21:25. Joj svoj seriál ťahala až do 22:10, pred desiatou odvysielala jediný brejk. Urobila tak v čase, kedy šla Markíza s rozbehnutým Kameňákom 4 a na Dvojke sa schyľovalo k nakoniec fantastickému zápasu mladých hokejistov na MS o bronz, ktorý aj vyhrali. O veľkú časť divákov tak pred záverom úvodnej časti Divokých koní pravdepodobne prišla.

Čítať viac...
Nahor