Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Súboj Markízy a Joj v prime-time mimoriadne vyrovnaný, televízie pred štartom jesene blízko seba!

Cez víkend Markíza dohnala stratu na Joj z týždňa, televízie za uplynulých sedem dní naďalej výnimočne vyrovnané.

SOBOTA: Prvý víkendový večer vyšiel lepšie Joj, Pestúnka v akcii jej podliezla 21 %, kým snímka Život je raz taký na Markíze mala tesne prekročiť 19 %. Jednotke sa naďalej darí s reprízami šou Záhady tela, dosiahla podiely pod 15 a nad 18 % (12 – 54 / 12+). Králi ulice na Plus šli pod 7 %, Láska z jasného neba pod 4 %. Dajto prepadlo s ďalšími dielmi série Prvých 100 pri výkonoch medzi 1 – 1,5 %, Wau s Inkognitom mala najprv uhrať len dvojku, potom stúpnuť pod 4 %. Televízne noviny v sobotu prekročili 25 %, Noviny so stratou pol ratingu šli pod 22 %.

NEDEĽA: Na záver týždňa už vyšla lepšie filmová ponuka Markíze. Pomstiteľ jej vyniesol share o málo nad 22 %, Joj s filmom Na dostrel uhrala priemerných 17 %. Doplnila ju však silná Plus s Kameňákom 3 a podielom až takmer 10 %, darilo sa aj Doma so seriálom Dáma v závoji a podielmi okolo 5 a pod 7 %. Prvých 100 na Dajto opäť prepadlo výkonmi okolo 2 %, slabá bola aj Wau s Kosťami a CSI Las Vegas, ktoré uhrali 2 a 1,5 %.

Horná Dolná podvečer na Markíze získala o málo nad 18 %, Nové bývanie Dizajn na Joj atakovalo 17 %. Televízne noviny sa tesne prehupli cez 26 %, Noviny ich predbehli o pár desatín ratingu, v podieli zaznamenali vyše 25 %. Na celkovom publiku mali náskok necelých 100-tisíc divákov. Najsledovanejším programom dňa u mladých sa stalo Počasie Markízy, v 12+ vyhrali celý deň Noviny.

Markíza a Joj boli minulý týždeň v prime-time opäť mimoriadne vyrovnané, delila ich od seba iba jediná podielová desatina. Televízie sa tak blížia ku kľúčovej jeseni vedľa seba. V rámci skupín k tomu opäť viedla Joj Group s náskokom takmer jedného podielového bodu. Potiahla ju najmä Plus, Markízu Group zas oslabilo Dajto s neúspechom repríz série Prvých 100. Markíza ostáva s náskokom vo vedení celodenne, vyhrať mala o vyše dva body. V súboji skupín bol rozdiel podobný.

Čítať viac...
Nahor