Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Súboj jari odštartoval: 1890 najsledovanejším programom týždňa, Tvoja tvár opäť padla! Vedenie si striedali

Najočakávanejší duel jari priniesol na prvýkrát líderstvo Joj aj Markíze.

PIATOK, SOBOTA: Premiéra 96 hodín šokovala, Markíza až trojkou na trhu! Multireprízový film porazil Svokru

Dva ťažiskové programy jari úplne rozdielnych žánrov sa prvý raz stretli proti sebe v nedeľnom prime-time, ktorý priniesol vedúce postavenie obom projektom. Joj svoj mimoriadne promovaný a očakávaný historický seriál 1890 uviedla len s jednou reklamou, pričom až do brejku s ním bola vo vedení. Po jej jedinej prestávke ju už preskočilo úvodné kolo tretej série Tvoja tvár znie povedome, ktorá však zaznamenala dosiaľ najslabší štart.

Seriál 1890 štartoval ako najsledovanejší program nedele aj celého týždňa, keď predbehol i nástup Nikto nie je dokonalý. Jeho rating sa mal vyšplhať na 10,8 % pri podieli 26,6 %. Tvoja tvár znie povedome tretiu sezónu uviedla ratingom 9,4 % pri podieli 29,8 %. Medzisezónne ide o značný pokles, druhá séria Tvojej tváre štartovala popri Talente na ratingu 11,2 % s podielom 35,7 %. Priame zrovnanie čísel 1890 a Tvojej tváre nie je možné pre značne rozdielnu dĺžku oboch programov. V čase, keď bežali spoločne, si vedúce postavenie, ako spomíname vyššie, vymieňali.

Tajné životy napriek nástupu projektov neklesli, naopak, v 12 – 54 ešte rástli na rating pod 5 % s podielom nad 11 %. V 12+ prekročili 15 %, 1890 v tejto cieľovke viedlo s podielom pod 27 %, Tvoja tvár znie povedome atakovala 26 %.

Podvečer pokračoval neúspechom Divoký Zapadákov, prepadol s podielom len cez 10 %. Nové bývanie sa dostalo pod 24 %. Televízne noviny podliezli 26 %, Noviny zas 27 %. Markíze sa podarilo v nedeľu prvýkrát v týždni vyhrať prime-time (19:00 – 22:00), viedla tesne o tri desatiny.

Za ostatných sedem dní si medzitýždenne polepšila Markíza, celodenne rástla o takmer podielový bod na 18,5 %, tesne porazila Joj. V prime-time zas posilnila o viac ako podielový bod na 19,5 %, Joj porástla o pol bodu na 23,8 %.

Čítať viac...
Nahor