Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Štvrtý Kameňák rozdrvil konkurenciu, Superhrdinovia s Neviditeľnými neuspeli

Markíze sa podarilo udržať divákov Farmy aj v piatok, Milujem Slovensko sa vrátilo v plnej sile.

Piatková sledovanosť sa niesla v znamení dvoch najvýraznejších titulov – reality šou Farma a návratu zábavnej šou Milujem Slovensko. Farme sa podarilo udržať vysoko nastavenú latku z celého týždňa, keď sa v ratingu vyšvihla opäť nad 9-percentnú hranicu a v podieli sa blížila k 30-tke. Joj sa ani na piaty pokus v týždni nepodarilo uspieť v konkurencii reality šou, keď premiéru českého komediálneho seriálu Neviditeľní uprednostnilo len cez 11 % divákov pri obrazovke.

V rovnakom čase sa na Jednotke rozbehol pôvodný poviedkový cyklus Superhrdinovia, ktorý sa stal základom pre prezentáciu jesennej štruktúry RTVS. Odvážny programing, keď RTVS Superhrdinov zaradila pred reláciu Milujem Slovensko, si vypýtal svoju daň a prvý diel série uhral len podpriemerný podiel pod 6 % a to v oboch hlavných cieľových skupinách. Dá sa očakávať, že v prípade takto nízkych čísel si Superhrdinovia s Milujem Slovensko miesta vymenia.

Zábavná šou totiž aj vo svojej tretej sezóne dokazuje svoju silu, keď so štartom po 20:50 obsadila prvá časť novej série podľa našich informácií jasnú pozíciu trhovej dvojky s podielom 18 % v skupine 12+ a 17,9 % v cieľovke 12 – 54. Milujem Slovensko tak bude túto jeseň atakovať titul najsledovanejšieho programu RTVS v sezóne. Joj sa v tom čase nedarilo ani s filmom Agent bez minulosti a podielom nad 12 %.

Aj tento piatok však Jojku významne doplnila Pluska, ktorej hlavný film Statočné srdce uhral vysoký podiel nad 10 % a priblížil sa tak aj hlavnej stanici Joj Group. Plus získala v piatok aj celodenne vysoký náskok pred konkurenciou menších staníc, ktoré dosiahli približne len polovicu jej výkonu, keď sa Plus tešila z výsledku 6,5 %.

Napriek tomu, že sa sobotnej sledovanosti budeme podrobne venovať až v ďalšom článku, prinášame vám už teraz prvé údaje zo soboty. Podľa našich informácií sa mimoriadne darilo premiére českej komédie Kameňák 4, ktorá mala v podieli prekročiť vysokú hranicu 43 %. Joj konkurovala reprízovým filmom Som číslo štyri, ktorý priniesol televízii šiesty neúspech v rade.

Čítať viac...
Nahor