Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Štvrtková Zámena manželiek pokorila aj letný štart Svokry! Joj si výrazne vylepšuje deň s Talentom

Vo štvrtok sa českej verzii Zámeny manželiek na obrazovke Markízy darilo zatiaľ najlepšie, polepšil si aj Škorpión.

Zámena manželiek sa s treťou letnou časťou v prime-time Markízy dostala po prvý raz nad priemer stanice. Vo štvrtok atakovala podiel až 27 %, s ktorým dosiahla na druhý najlepší share hlavného pôvodného letného programu Markízy (Svokra, Vo štvorici po Slovensku, Zámena manželiek). Vyššie bol už len štart cestovateľskej šou. Výkon oproti utorku zlepšil aj Škorpión, ktorý sa po odsune Mušketierov až na sobotné predpoludnie dostal na lepší čas 22:00. Dve časti seriálu dosiahli podiely okolo 19 %. Joj sa na svojom udržal Kuriér s podielom 18 %, Kosti sa držali tiež na svojom avšak so slabším výkonom nad 14 %, Geissenovci sa dostali nad 16 %.

Ďalší deň po sebe si veľký kus z koláča sledovanosti ukrojila Plus, keď Johnny English atakoval vysokých 10 %. Profesionálov o ôsmej vystriedal po čase opäť Kutyil, na prvý raz znížil výkon oproti predchádzajúcemu sitkomu s podielom nad 5 %. Darilo sa tiež Dajto, Pomsta Jakcieho Chana sa dostala pod 7 %, Doma s Hriešnym zoznamom a Cudzinkou jemne levitovala nad 4 %.

Z diania na poli sledovanosti stojí za pozornosť veľký obrat v dennom programe Joj. Ten sa televízii po týždňoch trápenia podarilo akoby zázrakom vyliečiť. Joj v čase po Novinách o 12 slabo fungovali seriály M*A*S*H, Kuriér, Vinári aj Kosti, ich pravidelnými výkonmi boli hodnoty pod desiatimi percentami a niekedy aj nemálo hlbšie. Joj od tohto utorka vyplnila čas medzi približne 12:40 – 14:40 reprízami druhej série Česko Slovensko má talent a razom vyskočila. Už s prvým vydaním narástla k úrovni okolo 18 %, v ďalšie dni sa mala pohybovať okolo 19 – 20 %. Pocítila to aj Markíza, ktorá sa zatiaľ v novom konkurenčnom prostredí so seriálmi NCIS, Odložený prípad a Monk hýbe medzi 20 – 24 %. Pred tým sa v slabších dňoch pohybovala okolo 22 – 27 %, v najsilnejších s niektorými seriálmi vysoko prekročila 30 %.

V súboji hlavných spravodajstiev sa nateraz skončila úspešná séria Novín, vo štvrtok sa už k hranici 30 % nedotiahli, uhrali štandard 25 %. Televízne noviny atakovali 32 %.

Čítať viac...
Nahor