Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Štvrťfinálové súboje valcovali, v prime-time prekonávali rekordy! Markíza aj Joj hlboko

V piatok a sobotu sa odohrali ostro sledované štvrťfinálové súboje futbalových Majstrovstiev sveta, ovládli oba dni.

Futbal tento mimoriadne boduje. Štvrťfinálové boje o postup do blížiaceho sa finále Majstrovstiev sveta vo futbale priniesli nielen napínavé zápasy ale aj vysokú sledovanosť pre verejnoprávne stanice. V piatok prvý podvečerný duel medzi Francúzskom a Uruguajom dosiahol od 16. hodiny podiely na trhu pod 28 a až takmer 37 %, pričom ratingovo v druhom polčase uhral okolo 7 %, čím sa dostal pred všetky programy komerčných staníc. Najsledovanejšími boli Počasie Markízy a Televízne noviny s vyše 6 ratingami, nasledovali ich Noviny Joj s ratingom pod 6 %.

Večer bodovala dráma medzi Belgickom a Brazíliou, ktorú sledovalo od 20. hodiny pod 8 a až pod 11 % divákov s vysokými podielmi 27 a pod 33 %. Kameňák 4 v tom čase na Markíze dosiahol iba okolo 14 %, Všetko, čo mám rád na Joj prepadlo len s podielom pod 12 %.

V sobotu taktiež dominoval futbal. Až tri polčasy zo štyroch dosiahli podiely nad tridsiatkou, zápasy ovládli sobotný deň. Poobedný duel Anglicka so Švédskom dosiahol vysoké podiely 31 a až cez 33 %.  Podvečerný zápas sa výnimočne odohral na Jednotke, nakoľko na Dvojke ešte vrcholila prvá etapa Tour de France. Získala podiel pod 14 % v komerčnej cieľovke a 16,5 % v 12+, na ktorú cieli RTVS.

Večer vystrelil mimoriadne dramatický zápas medzi Chorvátskom a Ruskom, ktorý najprv dosiahol podiel 26,5 %, no s druhým polčasom, predĺžením a penaltami už vyskočil na rating okolo 10 % a podiel 35 %. Podielovo šlo o najlepší výkon futbalu tento rok v prime-time. Komerčné stanice obe zhodne prepadli, Markíza s filmom Život je raz taký podielom len cez 12 %, Joj s Pretty Woman a podielom cez 11 %.

Čítať viac...
Nahor