Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Štv 3.3. – Niekoľko oscarový triler v hlavnej úlohe s dnes už oscarovým DiCapriom

Krimitriler Skrytá identita získal celkovo štyroch Oscarov, hlavnou hviezdou aj čerstvý držiteľ vytúženej sošky.

Kriminálna dráma Skrytá identita je zasadená do Bostonu, kde štátna polícia vedie vojnu s organizovaným zločinom. Tajný policajt Billy Costigan (Leonardo DiCaprio) je poverený úlohou infiltrovať sa do zločineckej siete, ktorej predsedá boss Costello (Jack Nicholson).

Billy si rýchlo získa Costellovu dôveru, avšak je tu tiež Colin Sullivan (Matt Damon), ktorý pre zmenu infiltroval policajné zložky, aby tam získaval pre zločinecký syndikát cenné informácie. Sullivan stúpa po kariérnom rebríčku a stáva sa významným členom Jednotky pre zvláštne vyšetrovanie. Životy oboch mužov sú hlboko ovplyvnené prostredím, v ktorom sa pohybujú.

Časom vyjde najavo, že v systéme je ešte jeden hráč, ktorý hrá na obe strany. Billyho a Colinova existencia je okamžite ohrozená a vystavená nepriateľskej strane a obaja muži musia vyvinúť maximálne úsilie, aby ich identity neboli odhalené a zachránili toho druhého. A tým aj seba.

Snímka Skrytá identita (The Departed) z roku 2006 získala celkovo štyroch Oscarov – ako najlepší film, za scenár, réžiu a strih. Žiadny z hlavných hercov nominovaný nebol, nominácie sa dočkal až za vedľajšiu rolu Mark Wahlberg. Zaujímavosťou je, že čerstvý držiteľ vytúženého Oscara, Leonardo DiCaprio, si jednu z najcennejších skúseností zobral z natáčania práve tohto filmu.

Počas jednej zo scén mal Jack Nicholson pocit, že nepôsobí dosť hrozivo. Preto si o deň neskôr na nakrúcanie doniesol potichu zbraň, ktorú počas ostrej náhle vytiahol, čím vyľakal ako kolegov tak štáb. DiCaprio otvorene priznal, že to bol jeden z najpamätihodnejších momentov vôbec v jeho kariére.

Snímku Skrytá identita uvádza Dajto vo štvrtok o 22:05.

Zdroj: ČSFD

Čítať viac...
Nahor