Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Štv 10.4. – Aj Jednotka má nový akvizičný seriál, štartuje Prime Suspect

Americké spracovanie kultového britského kriminálneho seriálu.

Americké spracovanie kultového britského kriminálneho seriálu. Hlavná hrdinka bojuje nielen so zločinom ale aj proti diskriminácii ženy detektívky na prevažne mužskom oddelení vrážd v New Yorku. Do oddelenia vrážd na polícii v New Yorku nastúpi mladá ambiciózna detektívka Jane, ktorá sa už od začiatku dožaduje práce a rovnakých práv, ako majú jej mužskí kolegovia. Ďalší prípad sériového vraha zverí šéf automaticky podriadenému detektívovi, čo sa Jane veľmi dotkne a chce si prípad silou mocou vydupať. Vtom jej kolega dostane infarkt a šéf nakoniec prípad zverí jej. To vyvolá v oddelení vlnu nevôle a všetci považujú Jane za bezohľadnú tvrďáčku. No napriek tomu musia všetci uznať, že v práci sa vyzná a tým si postupne získava ich rešpekt.
Seriál Prime Suspect mal premiéru v septembri 2011 na americkej NBC. Jednotka má k dispozícii 13 častí. Seriál je americkým re-makeom kultového britského seriálu s rovnomenným názvom. Prime Suspect sa dočkal pozitívnych reakcií kritikov aj divákov, jeho sledovanosť však kontinuálne klesala. Kým prvú časť sledovalo nad 6 miliónov Američanov, finále seriálu si zaplo 3,65 milióna divákov. Seriál bol pôvodne nasadený do štvrtkového slotu rovnako, ako ho zaradila RTVS do štruktúry Jednotky, posledné dve časti však NBC dovysielala v nedeľu.
Prime Suspect pod názvom Hlavný podozrivý – newyorské prípady vysiela Jednotka RTVS každý štvrtok od 22:15 v dvoch častiach za sebou.
Čítať viac...
Nahor