Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Studenková si u Šípa posťažovala na stav televíznej tvorby u nás: Vďaka za První republiku!

Zdena Studenková sa podobne ako Ján Koleník vytratila v ostatnom období zo slovenských seriálov. Dôvodom je seriál Českej televízie První republika, ktorý sa začal nakrúcať v lete 2013. Herečka zaň ďakuje Bohu.

Je rada, že nemusí nakrúcať na Slovensku! Herečka Zdena Studenková si v talkshow Karla Šípa, Všechnopárty, posťažovala na stav slovenskej televíznej tvorby, pričom toho nemusela ani povedať veľa. „Chvalabohu!“ znela reakcia Studenkovej na slová Šípa, že mnoho vecí zo Slovenska do Česka ani nedorazí. Moderátor s herečky a pýtal aj na jej aktuálnu televíznu kariéru u nás, Studenková sa s radosťou zverila, že na Slovensku točí minimálne.

„Skončila som pred rokom v seriáli a, chvalabohu, dostala som ponuku do První republiky, takže túto sezónu účinkujem v První republice. A tam robím občas v jednom daily seriáli, ale občas. Veľmi sa z toho teším,“ odkázala v závere na denný seriál Joj, Panelák. Studenková „pred rokom skončila“ v seriáli Horúca krv, spolu s ňou skončil aj samotný seriál.

Z natáčania První republiky idú iba samé pozitívne reakcie. Herci sa tešia z návratu kvalitnej televíznej tvorby, jeden diel sa podľa režiséra seriálu, Bisera Arichteva, točí približne 8 dní. „Točíme po motívoch. Je to náročné, pretože v jednu chvíľu máme roztočených aj 15 dielov,“ hovorí. Studenková si kvalitu taktiež pochvaľuje. „Toto je dobovka, je to niečo úplne iné. Točíme po záberoch, je to trochu filmovou technikou a mám tam výbornú spoločnosť,“ chválila seriál. V šou taktiež prezradila, že sa pripravuje druhá séria seriálu aj s jej účasťou.

Točíme po motivech. Je to náročné, protože v jednu chvíli máme roztočeno asi 15 dílů. Seriál má 3 až 4 dějové linie, které se vzájemně prolínají a vyvíjí se v čase. Je důležité dávat pozor na vývoj vztahů mezi hrdiny, dávkování informací v detektivní linii a sledovat mnoho dalších detailů jako je rytmus scén, kontinuita chování postav, apod.

Čítať viac...
Nahor