Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Na výrobu Búrlivého vína si sťažovala aj Haláková: Prečo tak Markíza naháňa tvorcov?

Úspešnosť Búrlivého vína sa stala pre tvorcov skôr príťažou.

Zdena Studenková nie je sama, ktorá si posťažovala na pomery pri výrobe Búrlivého vína. Herečka svojimi vyjadreniami v markizáckom Teleráne len potvrdila to, čo po odchode z Markízy tvrdila Danica Haláková.

Tá sa totiž rozhodla zo seriálu odísť hneď z niekoľkých dôvodov. Okrem toho, že ako tvorkyňa sa nemala so seriálom už kam posúvať, problém mala aj s kvalitou Búrlivého vína. „V Markíze sme bojovali za to, aby kvalita vyrábaných seriálov bola lepšia, aby sme sa vo všetkých smeroch niekam posúvali. Divák to totiž cíti,“ povedala v minulosti pre Nový čas.

Kvalita seriálov sa mala priamo úmerne znižovať so zvyšujúcim sa tempom ich výroby, ktoré Markíza požadovala. „Písali sme kvantum scenárov každý mesiac. Vychádzalo to okolo 16 dielov mesačne, čo bol pre scenáristov obrovský nápor. V takom strašnom strese a bez pauzy si neviem predstaviť udržať dlhodobo kvalitu akéhokoľvek seriálu,“ povedala pred rokom Haláková. Zdá sa však, že sa u lídra ani po roku veľa nezmenilo.

Pokúšali sme sa zistiť, prečo sú na tvorcov Búrlivého vína vyvíjané také tlaky. Nie každý seriál sa totiž potýka s problémom tempa výroby v takej miere. Búrlivé víno sa vďaka svojej sile najmä v prvých dvoch rokoch stalo jasným pilierom programu Markízy a tá sa ním snažila pokryť čo najviac dní v roku. Ku kritickým situáciám malo dochádzať najmä v časoch, kedy sa Markíza interne rozhodla potiahnuť viac častí seriálu v sezóne či vrátiť ho po pauze skôr, ako sa pôvodne plánovalo. K takémuto momentu malo dôjsť posledne na prelome rokov, keď televízia pôvodne s návratom Búrlivého vína v roku 2015 rátala až v druhej polovici januára, nakoniec piatu sériu odštartovala o dva týždne skôr, keď zareagovala na nástup Divokých koní.

Televízia podľa našich informácií naháňala v minulosti výrobu seriálu aj v letných mesiacoch, aby ho mohla do štruktúry vrátiť skôr, ako Joj ešte v tých časoch Panelák. So štvrtou sériou sa napríklad Búrlivé víno uviedlo už 18. augusta 2014. Problémy s natáčaním dielov sa odrazil aj v samotnom vysielaní, keď líder v minulosti občas z programu jednu epizódu seriálu vyhodil.

O tom, že sa Búrlivé víno natáča vo vysokom tempe, hovorila aj Zdena Studenková. Posťažovala si na začiatky výroby v skorých ranných hodinách, pričom ich nespôsobovala len pracovná vyťaženosť hercov. „Denne sa nanormuje nejakých 20 dielov a niekedy musíme ísť aj takto, aby sa tá norma splnila,“ povedala herečka. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor