Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Strižinec pod tlakom Smeru: Po Ficovi sa doňho pustil Maďarič! (zostrih)

Po minulotýždňovom excese s premiérom musel Strižinec v priebehu celej ďalej diskusie odolávať tlaku Mareka Maďariča.

Moderátor O 5 minút 12, Martin Strižinec, to začína v diskusiách za účasti predstaviteľov strany Smer-SD ťažké. Už v minulosti sa stalo, že ho za jeho otázky či pripomienky rázne napomínal premiér Robert Fico, pričom celé Slovensko obehol incident z predminulej nedele, keď sa nechcenou formuláciou otázky dostal Strižinec do veľkej nemilosti premiéra.

V priebehu aktuálnej debaty v O 5 minút 12 bol však Strižinec v ohni počas celej relácie, keď ho napomínal alebo konfrontoval minister kultúry Marek Maďarič. Tomu sa nepáčili niektoré otázky, pričom početnosť výčitiek hosťa smerom k moderátorovi bola neobvyklá a v niektorých momentoch už pripomínala skôr vzťah učiteľa, ktorý karhá alebo skúša žiaka.

Príkladom bola situácia v záverečnej časti relácie, kedy sa Strižinec opýtal Maďariča na možnosť nominácie Miroslava Beblavého za šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. „Keď sa na to pýtate, vy ste aj zaznamenali odpoveď pána Beblavého? Čo povedal?“ dotazoval sa Maďarič. Strižinec začal ministrovi rozpačito odpovedať a obhajovať legitímnosť svojej otázky. Nakoniec ho obhajovali aj Richard Sulík s Igorom Matovičom.

Tí sa na stranu moderátora postavili neraz. Šéf Obyčajných ľudí a nezávislých osobností bol k tomu v priebehu diskusie jeho obhajcom. Uprostred relácie dokonca upozornil Maďariča na jeho prístup k Strižincovi. „Chcel by som pána Maďariča upozorniť, ste v konflikte záujmov. Ste de facto nadriadený pána moderátora. Myslím si, že má právo sa pýtať legitímne otázky a vy by ste ho tu nemali poučovať ako malého chlapca,“ povedal Matovič.

Následne sa v štúdiu otvorila debata ohľadom nominácie šéfa verejnoprávneho rozhlasu a televízie, ktorého schvaľuje parlament, nie konkrétna strana. Václav Mika ako riaditeľ RTVS bol zvolený za väčšiny Smeru, na čo Matovič upozornil. „Mal Smer väčšinu v tej chvíli, čo už,“ zareagoval Strižinec.

Zostrih konfrontácií Mareka Maďariča a Martina Strižinca v O 5 minút 12 (20.3.2016)

Čítať viac...
Nahor