Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Stredajšiu divočinu v číslach mali spôsobiť búrky. Vo štvrtok sa lídrom prime-time stala Joj

Po tom, čo Joj v stredu predbehla aj vlastná Pluska, sa vo štvrtok dostala do čela sledovanosti v prime-time. Úspech zažila aj Rodinka úžasných, ktorá sa napriek utorňajšiemu poklesu vyrovnane popasovala s konkurenčnými Extrémnymi premenami.

Po páde prišiel vzostup. Po tom, čo trhová dvojka v stredu spadla do hlboko podpriemerných čísel, sa včera vyšvihla do pozície najsledovanejšej stanice v prime-time. Joj vychádzal večer už od spravodajského formátu Krimi, ktorý sa dotiahol na Televízne noviny s podielom takmer 28 %. Hlavné spravodajstvo Markízy včera zažilo slabší deň, keď síce získalo podľa našich informácií totožný podiel ako Veľké noviny – 31,4 %, v ratingu sa však o takmer jeden rating stali správy Joj sledovanejším hlavným spravodajstvom.

Stredajší výrazný výkyv v sledovanosti, keď Terra Novu na Joj porazila aj Pluska s Budom Spencerom, mohli spôsobiť výpadky. Spoločnosť TNS podľa našich informácií informovala partnerov, že výsledky stredajšej sledovanosti ovplyvnili búrky a výpadky signálu.

V stredu výraznejšie oproti svojim letným výkonom padol aj Šport Joj, ktorý sa vo štvrtok vrátil k vysokým hodnotám, keď dosiahol podiel takmer 30 %. Viac sa darilo aj Najlepšiemu počasiu, ktoré sa blížilo k 28 percentám a celkovo sa stalo najsledovanejším programom dňa.

Hlavný večerný program komerčných staníc bol mimoriadne vyrovnaný. Dva diely Normálnej rodinky sa po utorňajšej pätnástke vyšvihli na 18 a 19 % a Extrémne premeny lídra dosiahli výkony okolo 17 a 20 %. Veľmi úspešne si počínalo Dajto, ktoré s filmom Smrteľný úder dosiahol takmer 8 %, kriminálky CSI na Plus uhrali podiely okolo 6 a 5 %.

Napriek tomu, že Joj v prime-time porazila konkurenčnú Markízu o približne dve percentá, súboj televíznych skupín vyhrala Markíza Group, ktorá dokázala preskočiť 30% hranicu. Joj Group ju o pár desatín podliezla.

Čítať viac...
Nahor