Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Stredajšia sledovanosť: Sám doma v New Yorku už vyskočil, klasika Princezná so zlatou hviezdou zoslabla!

Oproti minulému roku stratili aj Pelíšky.

Deň pred Štedrým dňom boli Markíza a Joj s večerným programom vyrovnané. Obe televízie ponúkli 23. decembra prakticky rovnaký program ako pred rokom a aj tento rok bol rozdiel medzi programami podobný. Líder v rovnaký deň aj v totožnom čase uviedol klasiku Princezná so zlatou hviezdou, medziročne mu klasika klesla o takmer dva ratingy, keď ju malo sledovať 9 % divákov s podielom len 22,2 %. Markíza ju podobne ako Pyšnú princeznú alebo Byl jednou jeden král nemohla prerušiť brejkami.

Joj rozprávke opäť konkurovala svojou klasikou s Kevinom, ponúkla ale druhé pokračovanie Sám doma 2: Stratený v New Yorku. Komédiu malo sledovať 8,5 % divákov s podielom 21,9 %. Vo svojej druhej polovici bola dokonca lídrom, keď sa na Markíze opäť ako pred rokom dostali na rad Pelíšky. Tentoraz ale nevyskočili, uhrali podiel 23 %. Jednotka bola po ôsmej silná s dvojdielnou sériou Mastičkár, v komerčnej cieľovke uhrala podiely pod 12 a 15 %.

Medzi menšími šlo Dajto s Aljaškou v plameňoch pod 6 %, Profesionáli na Plus sa dostali až pod 7 %, snímka V zajatí ľadu atakovala 5 %. Záznam Cirque de Soleil na Doma uhral 6 %, romantika Vianočný zázrak 5,5 %.

Podvečer sa Posledné Vianoce na Markíze dostali pod 23 %, Joj bola s komédiou Denník princeznej 2: Kráľovstvo v ohrození blízko 18-tim percentám. Televízne noviny sa tesne prehupli cez 30 %, Noviny šli pod 26 %.

Čítať viac...
Nahor