Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Stredajší obrat: Panelák čísla neudržal, Chart Show lídrom! Markíza expresne vytiahla Farmu, Prison Break neuspel

Televízie už boli v prime-time vedľa seba, Joj pomohli Noviny.

Panelák sa po svojom návrate usádza na číslach z posledných sérií. Seriál neudržal čísla zo štartu 16. série, keď mal klesnúť o približne dva ratingy na 6,6 a 5,6 % s podielmi 18,8 a 17,5 %. V prípade, ak by si udržal takéto podiely na trhu, šlo by o lepšie výkony, ako dosahoval v posledných mesiacoch roku 2014, kedy ešte bežal o 20:30. V súčasnej situácii však za výkonnosťou Joj zaostáva.

Markíze sa po veľkom mediálnom šialenstve z minulého týždňa dvihla doteraz neúspešná Chart Show, sledovalo ju 7 % divákov s podielom 22 %. Televízia už o týždeň skôr, ako avizovala, zaradila na stredajší večer Farmu, z ktorej vyrobila kratší extra diel naviac oproti klasickým epizódam v týždni. Markíza vďaka nej oproti doterajším reprízam Kredenca rástla s podielom cez 21 %. Markíza takto posilnila konkurenciu voči masívne promovanej akvizičnej minisérii Joj Prison Break – Návrat. Tá však potvrdila, že skupina divákov zahraničných seriálov sa stále zužuje, štartovala na podpriemernom podiele 12,6 %.

Doma vo voľnejšej konkurencii zabrala s Vymenenými životmi, ktoré poskočili na 7 %, Nekončená láska sa dostala na 6 %. Dajto s filmom Unesená uhralo pod 7 %, Ohňová búrka na Plus 4,5 %. Kriminálky na Wau sa hýbali pod a nad 4 %.

Podvečer sa náhle prepadla Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá uhrala podiel len pod 12 %, Rodinné prípady atakovali 20 %. Televízne noviny však spadli na 22 %, Noviny odskočili s podielom nad 25 %.

Čítať viac...
Nahor