Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Strážcovia galaxie po masívnej kampani uspeli, Markíza extrémne vybuchla! Večer prehrala aj v piatok

Markíza zažíva jednu prehru v prime-time za druhou, v sobotu prepadla mimoriadne.

PIATOK: Neúspech Hornej Dolnej priniesol ďalšiu rýchlu zmenu programu lídra. V piatok predčasne skoncoval s komediálnym seriálom, ktorý nahradil snímkou Nezastaviteľný. Tá atakovala v podieli 17 %, neuspel ani Iron Man na Joj s podielom tesne nad 13 %. Ani to však nezachránilo Markízu pred ďalšou prehrou v prime-time, keď Noviny opäť vyhrali pri podieli pod 28 % a Televízne noviny uhrali len vyše 23 %. Joj tak bola víťazom večera, blízko však bola aj Jednotka vďaka Milujem Slovensko, ktoré dosiahlo podiely pod 25 a nad 28 % (12 – 54 / 12+).

Medzi menšími Rande na Vianoce na Doma prekročilo 7 %, Dajto s filmom 2012 uhralo 6,5 % a Profesionáli aj snímka Ženích na úteku na Plus šli cez 6 %. Wau s Vtierkou Castle získala vyše 2 %, Kravaťáci padli pod percento.

SOBOTA: V sobotu Joj po nekonečnej približne päťtýždňovej masívnej kampani konečne uviedla premiérovú snímku Strážcovia galaxie. Podľa našich informácií uspela s ratingom pod 9 % a podielom pod 26 %. Podarilo sa jej byť výrazným lídrom, keď Markíza s jej premiérou Muž z ocele poriadne tvrdo prepadla s podielom iba cez 11 %. Televízii sa tak podarilo ešte podliezť minulotýždňový neštandardne hlboký podpriemer. Charitatívny galavečer Noc nádejí na Jednotke získal podiel takmer 15 % v 12+.

To, čo stratila Markíza, sa snažili v sobotu dohnať jej menšie stanice. Obe sa predbiehali vo vysokých výkonoch, Cudzinec na Dajto totiž prekročil 8 %, Láska pod stromček na Doma osmičku atakovala. Plus vyvrcholila spoločne s českou športovou stanicou O2 TV federálny projekt Oktagon – Výzva, živé finále tesne prekročilo 4 %. Reality šou vo svojom tradičnom pondelňajšom nastavení uhrávala kolísavé výkony, najlepší podiel dosiahol hodnotu 7,1 %, s najhoršími sa hýbala okolo trojky. Wau sa s X Factorom hýbala medzi dvomi až tromi percentami.

Podvečer Smotánka atakovala 22 %, Naši uhrali 13 %. Markíza rovnako ako pred týždňom v sobotu dokázala prerušiť víťaznú sériu Novín, tentoraz však bol ratingový rozdiel značne menší len na úrovni pár desatín. Televízne noviny podliezli 26 %, Noviny sa blížili k 24 %. Joj vyhrala prime-time s veľkým náskokom piatich podielových bodov.

Čítať viac...
Nahor