Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Štartuje portál Kinocola, slovenské a české filmy si môžete pozrieť aj za euro

Filmový portál KINOCOLA dnes ohlásil svoj štart. Do úvodnej ponuky patrí Slovensko 2.0, Dom, Pandy ale aj Kriminálka Staré mesto. Ďalšie filmy pribudnú každý týždeň. Pozrieť si ich môžete aj v HD kvalite.

Od utorka 22. júla štartuje projekt KINOCOLA, ktorý prináša slovenské a české filmy online. Široký výber žánrov zahŕňa hrané snímky, dokumenty ale aj animované filmy. Pri spustení je k dispozícii takmer stovka titulov, ku ktorým každý týždeň pribudnú nové. V úvodnej ponuke nájdu diváci nový film desiatich režisérov Slovensko 2.0, obľúbený Dom, animované Pandy ocenené v Cannes, ale aj obidve série Kriminálka Staré mesto. Priestor dostanú aj diela spred roku 1989, ktoré sľúbil sprístupniť Slovenský filmový ústav.

Filmy si môžu diváci pozrieť za symbolický poplatok od 1 eura podľa typu paušálu. Ten je možné uhradiť z bankového účtu (služba GoPay) alebo cez SMS, v dohľadnej dobe aj pomocou PayPal. Predplatitelia PIANA budú mať KINOCOLU aktivovanú automaticky a stačí im prihlásiť sa cez existujúci účet. Obsah bude užívateľom dispozícii kedykoľvek a kdekoľvek v rôznych verziách pre počítač, tablet alebo smartfón, k dispozícii je HD.

Projekt zároveň vzniká ako komunikačný kanál medzi divákmi a filmármi. Tvorcovia dúfajú, že prepojením publika s umelcami vznikne dialóg s pozitívnym dopadom na domácu tvorbu a boj proti pirátstvu. „Nad nikoho sa nepovyšujeme a nevytvárame hranice. Svoje miesto u nás majú mainstreamové aj klubové filmy. Ide nám o dobrú vec a veríme, že sa podarí,“ hovorí šéf projektu Peter Neveďal.

KINOCOLU je možné nájsť na jej webových stránkach http://www.kinocola.sk, http://www.kinocola.cz a http://www.kinocola.com, .

TS Kinocola

Čítať viac...
Nahor