Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

TV tipy

Str 3.9. – Poirot sa vracia do hlavného vysielacieho času, RTVS uvedie záverečnú sériu

Už aj na obrazovky RTVS sa dostáva záverečná séria obľúbeného britského seriálu Hercule Poirot. RTVS sa rozhodla podobne ako Česká televízia odvysielať päť posledných častí seriálu v prime-time, nevybrala si však druhý, ale hlavný kanál Jednotku. Tá ponúkne 13. sériu seriálu v stredy o 20:20, pričom na Dvojke ČT získavala posledná série vysoké výkony, keď dokázala porážať dokonca aj hlavný kanál Primy.

Séria Agatha Christie’s Poirot vysiela britská ITV od roku 1989. Poslednú časť s názvom “Posledný Poirotov prípad” odvysielala stanica 13. novembra v rámci “veľkej štvorky” záverečných Poirotových prípadov (október – november 2013, prvú časť 13. série odvysielala ITV v júni 2013). Päticu dielov 13. série Hercula Poirota spoločnosti ITV má zakúpenú aj RTVS.

Vo všetkých 13. sériách stvárnil legendárneho detektíva herec David Suchet, ktorý je dnes najznámejším zosobnením fiktívneho belgického vyšetrovateľa. Suchet stvárnil postavu Poirota veľmi osobite, svojimi predchodcami sa nechal inšpirovať čiastočne alebo vôbec. Detektíva by ste pravdepodobne nespoznali v podobe Petra Ustinova, ktorý Poirota zosobnil v šiestich filmoch, naopak legendárnym hercom v roli slávneho Belgičana je Albert Finney, ktorý si zahral v najznámejšom prípade Vražda v Orient Expresse.

13. sériu krimiseriálu Agatha Christie: Poirot uvedie Jednotka v stredy o 20:20.

Čítať viac...
Nahor