Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Stopka pre Súboj národov?! Chýbať bude hneď niekoľkokrát, absentuje už dnes

Nová šou Joj a Prima, Súboj národov, nepôjde kontinuálne každý týždeň. Spoločne dvanásť súťažných kôl bude hneď niekoľkokrát prerušených prestávkou, najmä tohtotýždňová pauza môže televíziám urobiť veľký problém.

Šou si ešte ani nestihla vytvoriť divácky návyk a už v programe absentuje. Joj ani Prima tento týždeň neodvysielajú šou Súboj národov, pričom ide o rozhodnutie nereaguje na výkon prvého dielu, televízie rozhodnutie urobili ešte pred štartom šou. Napriek špekuláciám o podivuhodnom nastavení šou či jej rýchlej stopke je dôvod absencie formátu úplne iný. Česká Prima totiž v sobotu odvysiela Českú Miss 2014, čomu sa Joj prispôsobila. Ak by slovenská dvojka druhé pokračovanie šou odvysielala už dnes, u českej sestry by tým vznikol týždňový posun oproti Joj.

Nebude to však jediný raz, čo bude Súboj národov chýbať. Už teraz sa plánuje s jeho ďalším prerušením. Joj reláciu neplánuje odvysielať ani v apríli v deň Veľkého piatku. V sobotu si tak bude musieť náhradný program nájsť aj Prima. Joj namiesto Súboja národov plánuje odvysielať premiéru romantického filmu s Robertom Pattinsonom a  Reese Witherspoon Voda pre slony.

Pre obe televízie môže byť problémom hlavne dnešná pauza. Bez toho, aby si diváci na novú šou zvykli, ju hneď v ďalší týždeň alternuje iný program. Pre Joj je tento krok o to nešťastnejší, že už o týždeň štartuje aj nová šou Jednotky RTVS Čo ja viem?!, od ktorej si televízia veľa sľubuje a pôdu jej pripravuje masívnym promom. Diváci bez zvyku na Súboj národov tak nebudú mať problém oželieť jojkársku šou a pozrieť si novinku RTVS a pravdepodobne pri nej aj ostať.

Čítať viac...
Nahor