Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Stopka pre čierny humor v televízii: Joj musí za toto video platiť! Zmiznú podobné vtipy z Inkognita?

Joj dostala netradičnú pokutu, regulátor ju sankcionoval za notorické vtipy.

Populárne vtipy v Inkognite, ktoré neraz kolujú sociálne siete, majú prvýkrát problém. Rada pre vysielanie a retransmisiu sa musela na ostatnom zasadaní zaoberať podnetom diváka, ktorého pobúrili vtipy o amputácii z marcového Inkognita. Zabávači Michal Hudák, Marcel Forgáč a Maroš Kramár si spoločne s moderátorom Vladom Voštinárom na túto tému vymieňali sériu vtipov.

Regulátor dal po ich zhliadnutí divákovi za pravdu a čierny humor na televíznej obrazovke sa rozhodol potrestať. Zdôvodnil, že vtipy zasiahli do ľudskej dôstojnosti, televízii udelil pokutu v dolnej sadzbe vo výške 3 319 eur. Zaujímavosťou je, že regulátor pokutoval notoricky známe vtipy, ktoré aktéri necielili na konkrétnu osobu, zároveň sa podobný čierny humor v televíznom vysielaní spomedzi rôznych zábavných programov neobjavil prvýkrát. Zabávači nakoniec sériu vtipov sami zakončili konštatovaním, že ide o „černotu černú“ a od témy odišli.

Joj zdôraznila, že súčasťou relácie sú vtipy najrôznejšieho druhu a zo všetkých oblastí a v Inkognite budú prítomné aj naďalej. Pokutu však rešpektuje. „Súčasťou obľúbenej relácie Inkognito sú stabilne vtipy zo všetkých oblastí. Ak sa spomínané vtipy niekoho dotkli, divákom sa ospravedlňujeme a danú pokutu akceptujeme,“ vyjadrila sa hovorkyňa Joj Group, Lucia Kulihová.

Čítať viac...
Nahor