Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Stiahnutý seriálový Kameňák sa vráti po roku na obrazovky: V hlavnom čase už nepobeží!

Markíza a Nova s veľkými nádejami štartovali vlani seriálové spracovanie filmového komediálneho hitu Kameňák, želaného úspechu sa nedočkali.

Seriálový Kameňák sa po roku vráti na obrazovky. Spoločný seriál Novy a Markízy, do ktorého sa slovenská stanica pridala ako partner, bol vyústením dlhoročných zákulisných debát o seriálovom spracovaní komediálneho hitu, ktorý sa s prvým filmom do kín dostal už v roku 2003. Odvtedy vzniklo už päť filmov, posledný v roku 2015, pričom v televíznych premiérach zaznamenávali filmy mimoriadne výkony sledovanosti a prvé filmy boli večne úspešné aj v multireprízach.

Nie je tak prekvapením, že o seriálovej podobe Kameňáku sa hovorilo už roky dozadu, pričom nakoniec sa do nej vďaka zisku práv mohli pustiť Nova s Markízou. Ani čiastočný úspech, aký zaznamenávali premiéry filmových Kameňákov, sa však nedostavil. Seriál mal priniesť celkovo 16 hodinových epizód, no najmä na Markíze skončil neúspechom, keď jej neraz padol aj hlbšie pod 20 %, a nakoniec obe televízie seriál naraz v polovici stopli a zvyšných osem častí neodvysielali.

Vytiahnuť ich chcú pritom po roku v aktuálnej jarnej sezóne. Aj keď na Nove Kameňák neznamenal taký úspech, ako očakávala, neskončil sa fiaskom. Pravidelne sa hýbal okolo podielových 22 – 23 %, čo televízii stačilo na isté výkony, aj keď ďaleko od miliónovej hranice, ktorú bežne seriálové úspechy v Česku dosahujú. Nova tak so seriálom aj tentoraz počíta v hlavnom vysielacom čase, keď osmičku neodvysielaných častí vytiahne od piatka 14. februára o 20:20.

Markíza už do hlavného okna so seriálom nepôjde. Premiérových osem častí vytiahne taktiež na jar, no plánuje ich zaradiť do druhého pásma vo štvrtkové večery po tom, čo sa do nich vráti s novou sériou Horná Dolná. Štartovať teda bude po 21:40. Markíza tak vytvorí hneď dve komediálne dvojičky v týždni – okrem štvrtkovej Hornej Dolnej a Kameňáka ráta od začiatku marca v pondelky so Susedmi a novým komediálnym seriálom Pán profesor. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor