Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Štedrý deň 2015: Popoluška jasne dominovala, RTVS vyšla premiéra Sedem zhavranelých bratov! (podrobné výsledky)

Diváci sa tento rok vrátili k najväčším klasikám, telerozhlas úspešne pokračuje v snahe priniesť každé Vianoce premiérovú rozprávku.

Kým minulý rok sa nová rozprávka RTVS Láska na vlásku dokázala priblížiť dokonca aj Popoluške, tento rok vyznel jasne v dominancii klasiky. Tri oriešky pre Popolušku si prinavrátili svoje niekdajšie veľké čísla, keď ich malo podľa našich informácií sledovať až 18 % divákov a podiel sa vyšplhať na vysokých 39,2 %. Pred rokom bol rating o vyše bod nižší a podiel sa dostal len pod 33 %.

Sledovanosť na 1. sviatok vianočný: Johankino tajomstvo prilákalo najviac divákov! Vo svojom čase bolo lídrom
Sledovanosť na 2. sviatok vianočný: Lídrom Andílek na nervy, Svätojánsky venček už Jednotke nevyskočil! Pokazila ho dabingom

Jednotka druhý rok po sebe na Štedrý deň priniesla premiérovú kinorozprávku. Aj tohtoročných Sedem zhavranelých bratov vysoko uspelo, keď ich v konkurencii Popolušky malo v 12 – 54 sledovať 13,1 % divákov s podielom 26,3 %. Medziročne zaznamenala nová rozprávka RTVS mierny pokles, oproti Láske na vlásku dosiahla o menej než rating slabší výkon. V 12+ už bol rozdiel ale minimálny, Sedem zhavranelých bratov dosiahlo rating 14,4 % s podielom 27,1 %. Celkovo ich malo sledovať takmer 680-tisíc divákov, s Popoluškou trávilo Štedrý večer viac než 850-tisíc Slovákov starších ako dvanásť rokov.

perinbaba

Nad podiel 30 % sa Markíza v priebehu dňa dostala už len raz. Ranná rozprávka O statečném kováři šla cez 24 %, Šťastný a veselý Madagaskar uhral pod 21 %. Neuspela rozprávka Plavčík a Vratko s podielom 18 %, klasika Byl jednou jeden král sa už dostala nad 24 %. Najviac prepadol animák Legendárna partia s podielom len takmer 16 %.

Spomedzi klasík si medziročne polepšila Perinbaba, ktorá podľa našich informácií po 17-tej uhrala podiel 30,7 %. Ide pre ňu o úspech, nakoľko dokázala zvrátiť trend klesajúcej sledovanosti. Ten zastavil aj Mrázik, ktorého Markíza zachraňovala v novom nastavení, keď ho uviedla na Štedrý večer pred deviatou hodinou. Po Popoluške udržal väčšinu divákov s ratingom 14,8 % a podielom 29,5 %, stal sa druhý najsledovanejší program dňa. Pred rokom na Štefana ako hlavný program prepadol s podielom pod 23 %. Reprízová vianočná Chart Show od pol jedenástej neuspela s podielom cez 18 %.

sam doma

Joj mala tento rok svoje najsilnejšie pásmo popoludní pred nástupom hlavného programu. V tomto čase dokázala byť dokonca aj lídrom. Deň ráno odštartovala premiérou Shelby: Pes, ktorý zachránil Vianoce, dostala sa len cez 14 %, nasledujúce Dobrodružstvo na Aljaške šlo pod tento podiel. Do priemeru sa Joj dostala s Denníkom princeznej a vyše 16 podielmi.

O 14-tej sa začal jej najsilnejší program, keď v polovičke Byl jednou jeden král odštartovalo Na vlásku. Animák dosiahol priemerný podiel cez 21 %, po skončení rozprávky Markízy bol lídrom. Postavenie jednotky udržala aj Doba ľadová: Mamutie Vianoce s podielom 23,5 %. Stala sa zároveň aj pre svoju krátku minutáž najsledovanejším programom Joj. Líderskú pozíciu držal tiež Sám doma, v podieli atakoval 22 %.

Následne už Joj začala strácať. Premiéra Niko 2 sa ešte blížila k priemeru stanice s podielom pod 15 %, hlavný animák Hľadá sa Nemo ale prepadol s podielom pod 12 %. Pozíciu mierne vylepšila Doba ľadová 3 pri podieli cez 13 %, večerný film Nič nás nerozdelí prepadol najviac s podielom pod 11 %.

laska na vlasku

Jednotka RTVS dosiahla podobné čísla v priebehu celého dňa ako pred rokom. Slovenská rozprávka Tajomstvo šťastia uhrala ráno podiel cez 8 %, Orest z rodu čarodejníkov sa dostal cez 10 %. Tradičný charitatívny projekt Úsmev ako dar mal dosiahnuť share 8,6 % s celkovým počtom divákov takmer 115-tisíc. Nasledujúca rozprávka Čert vie prečo získala totožný podiel, Kubo už vyskočil pod 14 %. Tri pierka bratov Grimmovcov dosiahli share 9,5 %.

Pred osemnástou nasadená minuloročná novinka Láska na vlásku opäť uspela, šla pod 15 %. Po skončení premiéry Sedem zhavranelých bratov pokračovala Jednotka v biblickom príbehu z minulého roka Biblia, dve časti dosiahli podiely medzi 7,5 – 8 %. Všetky údaje Jednotky sú uvádzané v cieľovej skupine 12+, komerčné stanice cielia na skupinu 12 – 54.

Z pohľadu medziročného porovnania rástla Markíza. Tej síce klesol výkon cez deň, no od Perinbaby už značne stúpala. Zlepšenie večernému výkonu jej priniesol rast, celodenne mala dosiahnuť podiel 24,7 %, čo je o vyše bod viac ako pred rokom. Joj nebyť večera taktiež stúpa, nevydarená časť dňa od pol siedmej jej spôsobila pokles o približne bod na 14,5 %. Jednotka tento rok v 12+ dosiahla 12,9 %, v komerčnej cieľovke ju na 11 % potiahla večerná premiéra.

crank 2 princ a bedar profesionali

Medzi menšími bolo tento rok na Štedrý deň najsilnejšie Dajto. Tomu sa vo väčšine častí darilo s maratónom druhej série Pod kupolou, priemerný podiel sa hýbal okolo 5 %. O 19-tej vysielaný Jackie Chan a čínsky poklad síce prepadol s podielom takmer 3 %, nasledujúci Mechanik zabijak už stúpol pod 5 %, ďalší akčák Crank 2: Zastaň a neprežiješ! uhral 7 %. Dajto sa dostalo na podobný celodenný výkon ako pred rokom, mierne stúplo nad 5 %.

Podobne ako pred rokom, no skôr podobne neúspešne na tom bola Doma. Tej Štedrý deň nevyšiel od popoludnia, kde sa trápila v podpriemeroch. Predpoludním sa jej ešte darilo s romantikou Na Vianoce nepečiem a podielom tesne cez 7 %, podobne tesne ale cez 6 % šiel Princ a bedár. Priateľ pod stromček uhral share pod šestkou. Nasledujúci Cirque de Soleil už neuspel s podielom 3,5 %, ešte slabšie na tom boli Extrémne vianočné stromčeky, keď skončili pod trojkou. Večer Doma nevyšlo zameranie sa na kresťanov, keď Mária, matka Ježišova sa dostala len nad 2 %, dva diely Život a smrť Ježiša Krista šli iba cez 1 a 2 %. Celodenne uhrala Doma rovnako ako pred rokom cez 3 %.

Veľký medziročný prepad zaznamenala Plus. Tej tentoraz výrazne nevyskočili vianočné diely jej tradičných seriálov, nadol ju stiahol podobne ako Joj večer. Dva diely Simpsonovcov dosiahli podiely nad 3 a 5 %, snímka Všade samé zvončeky uspela s podielom 5,5 %. Dvojporcia Profesionálov a rovnako aj dva diely Kutyila sa hýbali pod 5 %, neuspeli už dve epizódy Hoď svišťom s podielmi okolo 3 %. Tvrdo o 18-tej prepadli Chobotnice z druhého poschodia s podielom len jedno percento, ďalší Profesionáli aj hlavný film Krajina strelcov už šli len cez 2 %. Plus klesla celodenne na takmer polovicu výkonu z predošlého roka, uhrala 3 %.

Čítať viac...
Nahor