Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Statham porazil X Factor! Na Slovensku šou opäť klesla, v Česku stále stúpa

Po dvoch týždňoch nedeľný súboj po ôsmej večer opäť vyhrala Markíza, jojkársky X Factor od prudkého nárastu druhej časti opäť klesol.

Jedinou epizódou X Factoru, ktorá dokázala medzitýždenne vykázať nárast, bola druhá kastingová časť speváckej šou. Po slabom štarte dokázala šou Joj a Primy na Slovensku narásť o takmer tretinu divákov. Po prudkom náraste  však prichádza aj po druhý raz oslabenie. Oproti minulému týždňu X Factor v cieľovke 12+ oslabil o takmer 30-tis. divákov, v 12-54 to bolo 13-tis. divákov. Štvrtá časť speváckej šou si pripísala rating 10,7 % s podielom 26,5 % (12-54). Pre Joj je to stále nadpriemer, tento raz však so šou nedokázala udržať post lídra. Film s Jasonom Stathamom, Parker, na Markíze, ktorý trval o hodinu dlhšie ako X Factor, až do jedenástej večer, získal iba o desatinu vyšší rating, podielovo to vďaka dlhšej stopáži programu znamenalo podiel takmer 30 %. Jason Statham a jeho filmy boli kedysi práve silnou zbraňou Joj, Markíza tak využíva v ťažkých súbojoch jej zbrane.

Kým na Slovensku X Factor klesá, v Česku stúpa. Oproti prvej časti dokázal na Prime stúpnuť o takmer 160-tis. divákov. V skupine 12+ sledovalo šou tento týždeň 582-tis. divákov pri podieli 13 %. V mladšej cieľovej skupine získala Prima so šou nadpriemer 18 %, s prvou časťou získala len 13-percentný podiel.

V nedeľu večer už tradične mieša kartami aj verejnoprávna Kolonáda, Jednotka v čase jej vysielania získala podiel takmer 19 % (12+; vyše 11 % v 12-54).

 

Čítať viac...
Nahor