Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Štartujú pandémiou zmietané Letné olympijské hry v Tokiu: Veľký prehľad ako a kde ich sledovať

Na Slovensku je tradične hlavným vysielateľom hier RTVS, vôbec najviac olympijského obsahu však odvysiela európsky vysielateľ Eurosport, ktorý v súvislosti s olympiádou spustí až sedem bonusových televíznych kanálov.

RTVS

Živé vysielanie na obrazovkách RTVS bude začínať každý deň v skorých ranných hodinách medzi 1.00 a 2:00 h. Priame prenosy sa budú striedať so vstupmi zo štúdia počas celého dňa až do záveru olympijského programu pred 17.00 h.

Nasledovať bude približne trojhodinový blok záznamov z olympijských športových disciplín. V hlavnom vysielacom čase sa diváci môžu tešiť na hodinové sumárne štúdio s pohľadom na to najdôležitejšie a najzaujímavejšie dianie z daného dňa, kombinované s pôvodnými reportážami našich štábov priamo z dejiska LOH 2021 v Tokiu.

Moderátormi olympijských štúdií budú Marcel Merčiak a Ján Žgravčák, editorom denného sumáru, ako aj časti Gólov bodov sekúnd, venovanej olympiáde, bude Matúš Krutý. Olympijský komentátorský tím tvoria Alfons Juck, Stano Ščepán, Pavol Gašpar, Ľuboš Hlavena, Tomáš Košec, Vladimír Genda, Marek Marušiak, Dominik Kríž a Peter Zagiba. Ten dopĺňa tím redaktorov a reportérov Tomáš Zagiba, Samuel Brečka, Andrej Bartaloš, Tomáš Kotlárik, Barbora Žiačiková, Tomáš Tančibok, Patrik Mitas a Marek Zsolnai.

V štúdiových vstupoch sa budú moderátori spájať naživo s našimi reprezentantmi, trénermi a inými členmi slovenskej olympijskej výpravy. V štúdiách venovaných tradične úspešným športom, ako napríklad streľba, či kanoistika, sa budú moderátori spájať aj so športovými expertami.

Olympijské hry v Tokiu budú výrazne rezonovať aj vo vysielaní Rádia Slovensko.

RTVS poslala do metropoly Japonska trojčlenný rozhlasový tím v zložení Matúš Čunderlík, Svetlana Barátová a Adam Bohuš. Redaktori budú priamo z dejiska podujatia informovať predovšetkým o výkonoch a výsledkoch slovenských olympionikov, a to prostredníctvom živých vstupov, či rozhovorov so športovcami, s členmi realizačných tímov a vedením slovenskej výpravy na olympiáde.

Každý deň od polnoci bude Rádio Slovensko naživo priamo z Tokia mapovať dianie na hrách pod piatimi kruhmi, pričom moderované Olympijské štúdio Rádia Slovensko začne vždy o 4.30 h. V rozhlasovom vysielaní sa poslucháči dozvedia aktuálne informácie z Tokia počas celého dňa až do neskorého popoludnia. Olympijské sumáre z každého dňa zaznejú vždy po 18.25 h v Športžurnále Rádia Slovensko.

„Snahou RTVS je vo vysielaní zachytiť predovšetkým súťaž každého člena slovenskej olympijskej výpravy a divákom chceme tiež ponúknuť čo najviac finálových disciplín, aby mali šancu spoznať čo najviac olympijských víťazov či medailistov. Najväčší dôraz pritom budeme klásť na tradičné olympijské programové dominanty, ako atletika, či plávanie a v neposlednom rade budeme chcieť divákom priblížiť športy, ktorými MOV inovuje olympijský program, ako skateboarding, basketbal 3×3, či športové lezenie,“ upresňuje Matej Hajko.

Program budú dopĺňať aj atraktívne duely v kolektívnych, najmä palubovkových športoch, pre ktoré je olympiáda vrcholným turnajom a dvakrát denne, v 10-minútových moderovaných blokoch, budú moderátorka Oľga Konečná a redaktor Ivan Janko prinášať informácie od SOŠV z Olympijského festivalu v Šamoríne.

Na webe RTVS je zároveň spustená špeciálna podstránka, na ktorej diváci nájdu všetky informácie o našej olympijskej reprezentácii, aktuálne informácie z diania v Tokiu, kompletný program olympiády a priebežné výsledky ako aj živé vysielanie a archív. Všetky športové prenosy, ktoré budú odvysielané v televíznom vysielaní budú dostupné aj na webe, a to v najvyššom možnom rozlíšení Full HD.

Eurosport

Eurosport avizuje unikátne pokrytie vysielania olympijských hier. Kým na prvom okruhu dostanú priestor najatraktívnejšie prenosy, na druhom okruhu bude obsah lokalizovaný na základe lokálnych talentov a tímov v jednotlivých krajinách. Na našom území tak bude obsah prispôsobený českému publiku, nakoľko aj na Slovensku je dostupná česká verzia Eurosportu.

„Hlavný kanál Eurosport 1 divákom poskytne živé spravodajstvo zo svetovo najpopulárnejších športov a podujatí. Športoví fanúšikovia sa môžu tešiť na viac ako 250 hodín živého plávania, atletiky a modernej gymnastiky. Vysielanie Eurosportu sa bude už tradične sústrediť na celoeurópsky program. Eurosport 2 v 150 hodinách živého tenisu, futbalu, šermu a hádzanej predstaví niektoré z najlepších živých akcií tohtoročných olympijských hier aj nové olympijské športy, medzi ktoré patrí skateboarding, surfovanie a lezenie. V tomto roku sa navyše môžu tuzemskí diváci tešiť na špeciálne vysielanie zamerané na miestnych hrdinov a regionálne najzaujímavejšie športové disciplíny,“ uvádza vysielateľ.

Súčasťou vysielania LOH v Tokiu na Eurosporte bude zároveň spustenie siedmich bonusových kanálov.

„Eurosport ponúkne športovým fanúšikom ešte väčší zážitok z olympijských hier v Tokiu 2020 ako kedykoľvek predtým, a to najmä vďaka 7 špeciálnym bonusovým kanálom, Eurosportu 4K v ultra vysokom rozlíšení a vylepšenému virtuálnemu štúdiu Cube,“ dodáva.

Bonusové kanály Eurosport 3 – Eurosport 9 nebudú lokalizované, zamerajú sa na konkrétne športové disciplíny, ako je tenis alebo futbal. Všetky bonusové kanály ponúknu živé prenosy v rozsahu od 70 do 250 hodín vysielania a budú k dispozícii aj predplatiteľom aplikácie Eurosport Player.

Čítať viac...
Nahor