Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
© 2018 The Little Drummer Girl Distribution Limited

Nové projekty

Štartuje nový seriál z prostredia špiónov The Little Drummer Girl! Nakrúcal sa aj v Česku

Televízna stanica AMC predstavuje seriál The Little Drummer Girl.

Tajomný svet špionáže fascinuje ľudí od nepamäti. Dlhú dobu bol zahalený nepreniknuteľným rúškom tajomstva, ale dnes sa už z času na čas objavujú najrôznejšie dokumenty, filmy a seriály, ktoré ho poodkrývajú.

Obstojí krehká herečka vo svete špionáže?

Medzi špiónov divákov zavedie seriál The Little Drummer Girl, ktorý od 3. januára štartuje na televíznej stanici AMC.

Inšpiráciou pre vznik seriálu sa stala tvorba slávneho britského spisovateľa Johna le Carré, autora špionážnych a politických románov. Výsledkom je seriál plný vášnivej lásky a napätia, ktorý sa natáčal na niekoľkých miestach Európy, pričom najviac využívané boli lokácie vo Veľkej Británii, Grécku, ale aj v Českej republike.

„Pozorní diváci možno spoznajú pražské zákutia alebo mesto Cheb, ktoré sa počas natáčania premenilo na rakúske mestečko Kleinalm,“ avizujú tvorcovia projektu.

Obstojí krehká herečka vo svete špionáže?

Seriál sa odohráva v roku 1979, kedy izraelská tajná služba Mossad, v snahe dolapiť palestínskeho teroristu Khalila, regrutuje do svojich radov mladú anglickú herečku Charlie. Jej úlohou je s využitím svojich hereckých schopností a veľkej dávky odvahy, odhaliť palestínsku teroristickú sieť, ktorá operuje po celej Európe.

Charlie sa ocitá v neustálom nebezpečenstve, a to aj citovom, pretože v tomto svete býva hranica medzi láskou a nenávisťou či kladným hrdinom a zloduchom skutočne veľmi tenká a nejasná.

Už v dobe svojho prvého vydania vyvolala pôvodná kniha vo verejnosti značný rozruch. Aj do dnešných dní pritom vyniká svojím odvážnym dejom, ktorý zaujal aj tvorcov seriálu.

Obsadenie s nominantom na Oscara

Úlohy Charlie v seriáli The Little Drummer Girl sa ujala Florence Pugh, herečka nominovaná na cenu BAFTA a známa z filmu Lady Macbeth.

Ako Becker sa predstaví Alexander Skarsgårda, laureát cien Emmy® a Golden Globe®, ktorého mohli diváci vidieť napríklad vo filme Veľké malé klamstvá (Big Little Lies).

Diváci rovnako spoznajú Michaela Shannona v úlohe Kurtza. Herec, dvakrát nominovaný na Oscara, sa preslávil napríklad v oscarovom filme Podoba vody (The Shape of Water).

Florence Pugh as Charlie, Katharina Schuttler as Helga – The Little Drummer Girl _ Season 1, Episode 4 – Photo Credit:  © 2018 The Little Drummer Girl Distribution Limited. All rights reserved.

Florence Pugh as Charlie, Alexander Skarsgard as Becker – The Little Drummer Girl _ Season 1, Episode 2 – Photo Credit: Jonathan Olley/AMC/Ink Factory

Florence Pugh as Charlie – The Little Drummer Girl _ Season 1, Episode 1 – Photo Credit: © 2018 The Little Drummer Girl Distribution Limited. All rights reserved.

Alexander Skarsgard as Becker – The Little Drummer Girl _ Season 1, Episode 1 – Photo Credit: © 2018 The Little Drummer Girl Distribution Limited. All rights reserved.

Florence Pugh as Charlie – The Little Drummer Girl _ Season 1, Episode 1 – Photo Credit:  © 2018 The Little Drummer Girl Distribution Limited. All rights reserved.

Čítať viac...
Nahor