Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Štart piatej federálnej Superstar sklamaním, šou výrazne stratila! V siedmom nebi udržalo divákov, Noviny na vrchole

Piata česko-slovenská Superstar má za sebou vôbec najslabší štart, podielovo dokonca zaostala aj za najhoršími vydaniami predošlého ročníka.

Superstar nový ročník optimisticky neodštartovala. Oproti predošlému ročníku vysielanom na jeseň 2015 spevácka šou opäť stratila časť divákov a v porovnaní so štartom štvrtej federálnej série výrazne padla. Kým štart Superstar v auguste 2015 sledovalo 10,9 % divákov s podielom 31,9 % (ešte bez započítania oneskorenej sledovanosti, po jej započítaní podiel dosiahol úroveň 32,1 %), pričom už vtedy sa jednalo o najslabší nástup speváckej šou, s novou piatou sériou klesla na rating 9,3 % a podielovo len na úroveň 23,5 %. Superstar takto so štartom piateho ročníka dosiahla horší share, než jej najslabšie vydania z roku 2015. Vtedy sa dvakrát prepadla k úrovni okolo 24 – 25 %. Oproti tretej federálnej sérii z roku 2013 je prepad ešte markantnejší, vtedy podiel na trhu úvodnej časti bez oneskorenej sledovanosti dosiahol úroveň okolo 39 %.

Zaujímavosťou je, že napriek odlišnému obdobiu vysielania štvrtej (jeseň 2015) a piatej (jar 2018) česko-slovenskej Superstar, je konkurencia prakticky totožná. Joj rovnako proti speváckej šou vysiela V siedmom nebi, pričom prvý stret so Superstar v tomto roku zvládla relácia Vila Rozborila lepšie ako pred dva a pol rokom. Kým vtedy dosiahla rating 7,6 %, teraz si ju malo pozrieť 8,4 % divákov s podielom 23,1 %. Joj natiahla Siedme nebo až k 23. hodine, napriek dlhšej minutáži ako pred týždňom udržala väčšinu divákov, minulú nedeľu jej rating šiel na 8,7 %.

Aj Jednotka ponúkla voči Superstar obdobnú konkurenciu ako na jeseň 2015. Kým vtedy vysielala pôvodný česko-slovenský seriál koprodukovaný s Českou televíziou Doktor Martin, teraz v nedele uvádza v rovnakej koprodukcii kriminálku Inšpektor Max. V priamom porovnaní výkonnosti seriálov medzi spomínanými obdobiami je zaujímavé, že dosiahli veľmi podobnú úroveň. Doktor Martin vtedy získal share 10,4 %, Inšpektor Max aktuálne v komerčnej cieľovke uhral podiel 10,8 %. Rating mal ísť na 4,7 %. Ešte vyrovnanejšie bolo toto porovnanie v skupine 12+.

V celkovom publiku podľa očakávania viedlo V siedmom nebi, pozrieť si ho malo cez 565-tisíc divákov s podielom pod 29 %. Superstar sa dostala nad úroveň 430-tisíc divákov, podiel sa prehupol cez 19 %. Veľký rozdiel vo výkonnosti štartu Superstar oproti predošlému ročníku je značný aj v cieľovke 12+, kde vtedy atakovala share 25 %. Inšpektora Maxa si malo pozrieť celkovo cez 330-tisíc divákov s podielom 13,5 %. Doktor Martin pred dva a pol rokom dosiahol proti štartu štvrtej Superstar v skupine 12+ absolútne identický podiel na trhu.

Z ďalších programov cez deň potvrdil záujem divákov o tohtoročné Zimné olympijské hry aj prenos zo Záverečného ceremoniálu, ktorý si celkovo malo na Jednotke na obed pozrieť až cez 385-tisíc divákov s podielom pod 27 % (12+). Z večerných programov v komerčnej cieľovke film G. I. Joe 2: Odveta na Dajto dosiahol silný share 7 %, Novembrový muž na Plus atakoval 6 %. Splnený sen na Doma mal prekročiť 5 %, Wau s kriminálkami sa mala hýbať pod a nad 4 %.

Podvečer Susedia šli nad 22 %, Nové bývanie Dizajn sa malo dostať pod 20 %. Televízne noviny atakovali 29 %, Noviny šli nad 25 %. Obe spravodajstvá sa dostali pred všetky hlavné večerné programy. V celkovom publiku ovládli deň aj týždeň mimo olympijských prenosov Noviny, ktoré si malo pozrieť až takmer 730-tisíc divákov. Televízne noviny malo sledovať pod 650-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor