Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

JOJ odštartuje novú televíziu o dva týždne! Predstavuje moderátorov aj štruktúru spravodajskej stanice

Jojka potvrdzuje jesenný štart nového spravodajského kanála, dostupný bude aj na bezplatnej anténe.

Tretia spravodajská televízia na Slovensku odštartuje už budúci mesiac.

Komerčná Jojka potvrdila blížiace sa spustenie nového spravodajského kanála JOJ 24, ku ktorému dôjde už v októbri. „Skupina JOJ ohlásila spustenie novej spravodajskej televízie JOJ 24 už o pár týždňov,“ hovorí televízia.

Podľa najnovších informácií už televízia informovala klientov, že sa tak stane v nedeľu 2. októbra, kedy JOJ 24 spustí vysielanie súčasne s hlavným večerným spravodajstvom na Joj.

Najnovšie už televízia potvrdila viaceré detaily pripravovanej stanice.

Nový kanál JOJ 24 bude dostupný pre všetkých divákov, a to aj v terestriálnom vysielaní DVB-T. Joj tak pokračuje vo svojej filozofii prítomnosti aj na bezplatnej anténe, z ktorej v minulosti odišla Markíza, ale aj konkurenčná spravodajská televízia TA3.

„JOJ 24 bude k dispozícii pre divákov zdarma u všetkých operátorov aj v DVB-T,“ potvrdila televízia.

Joj má už dnes podpísané dohody s viacerými operátormi, medzi ktorými sú Skylink, Freesat, Slovak Telekom, Digi Slovakia, Towercom, Antik, Satro, Martico, DSI Data a ďalší.

Joj taktiež odhalila programovú štruktúru novej spravodajskej stanice.

„Plnoformátová televízia JOJ 24 bude vysielať najmä spravodajské relácie, no ponúkne aj publicistiku a politickú diskusiu,“ uviedla.

Nosnými piliermi budú hlavné spravodajské programy stanice Udalosti o 17:00 a Udalosti o 22:00, ktoré pôjdu denne od pondelka do nedele. Súčasne bude televízia každý pracovný deň o 18:00 ponúkať dennú diskusiu Analýzy 24, ktoré v utorky doplní dosiaľ internetová relácia Analýzy Na hrane.

„V týždennej frekvencii prinesieme divákom relácie Spektrum 24 zo sveta vedy a výskumu, ktorú bude moderovať Ján Mečiar, Svet 24 o rôznych zaujímavostiach s Hanou Zavřelovou Gallovou, hodinovú reláciu Topstar Plus, ktorá ponúkne divákom zaujímavosti zo šoubiznisu a reláciu 24 minút, ktorá zhrnie a okomentuje najdôležitejšie politické udalosti uplynulého týždňa,“ uvádza televízia.

Zaujímavosťou je, že sa na novú stanicu JOJ 24 presunú premiéry glosátorskej relácie Sedem. Joj tiež avizuje vysielanie dokumentárnych programov o 20:35.

Známi sú taktiež moderátori spravodajskej stanice, ktorí budú sprevádzať denným vysielaním či pravidelnými reláciami.

Podľa očakávaní bude vychádzať najmä zo súčasného spravodajského tímu, na moderátorských miestach uvidia diváci Hanu Zavřelovú Gallovú, Adama Zavřela, Petra Petrusa, Máriu Ȍlvedyovú, Júliu Zelenkovú, Hanu Liptákovú, Bruna Cibereja, Martinu Štefánkovú, Samuela Migaľa, Alenu Stračiakovú, Pavla Michalku, Ivetu Krupovú, Michala Farkašovského, Stanku Kováčik, Jána Mečiara, Ivana Jandu a ďalších.

Televízia však urobila aj viaceré personálne akvizície a tím doplnila o nové tváre.

„Tím JOJ 24 sme ale doplnili aj mladými a dravými redaktormi, ktorí veľmi efektívne pracujú so sociálnymi sieťami. Za všetkých spomenieme Lenku Ježovú, Klaudiu Malovcovú, Luciu Nagyovú, skúseného zahraničného spravodajcu Jakuba Mittera a ďalších,“ dodáva Joj.

JOJ 24 bude plnoformátovou televíziou, vysielať bude 24 hodín 7 dní v týždni.

Stanica vzniká pod vedením riaditeľa spravodajstva a programu Rolanda Kubinu, šéfredaktorom televízie sa stal dlhoročný redaktor a moderátor televízie, Dárius Haraksin.

„Spravodajská stanica je náš dlhodobý projekt, na vývoji ktorého sme pracovali mesiace. Teraz môžem povedať, že som nadmieru spokojný s verziou, ktorú divákom ponúkame a veríme, že budeme ich prvou voľbou v poskytovaní komplexných, spoľahlivých a vždy overených spravodajských informácií,“ povedal Kubina.

 

Čítať viac...
Nahor