Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Štart Kolabsu Joj vyšiel! Porazil aj mimoriadne zaradenú Svokru (aktualizácia)

Seriál na prvý raz zdvihol výkon aj po Paneláku.

Komediálny žáner tento rok funguje. Z Kolabsu sa síce, podľa všetkého, fenomén ako Horná Dolná nestane, jeho štart priniesol televízii uspokojivý nadpriemer. Podľa našich informácií si prvú časť novinky pozrelo 6,1 % divákov s podielom 22,3 %. Celkovo si sitkom zaplo 306-tisíc divákov.

S úvodnou epizódou sa Kolabsu podarilo zlepšiť výkony štvrtkového neskoršieho slotu. Panelák v ňom v ostatnom čase dosahoval ratingy okolo piatich percent, pred týždňom vo štvrtok to bolo 4,6 %. Joj hneď do prvej časti zaradila aj brejk, čiže šiel v ostrom nastavení. Aby bol sitkom úspešný aj naďalej, potrebuje si udržať väčšinu divákov zo štartu.

Aktualizácia: Komediálny seriál pri štarte porazil aj konkurenčnú Markízu. Tá sa rozhodla zmeniť nastavenie vo štvrtkovom slote, do ktorého namiesto nestabilných Rodinných prípadov zaradila extrémnejšie vydanie Svokry. Televízia ponúkla reprízovú časť šou, nie premiéru, ako sme pôvodne uviedli. Svokru nakoniec sledovalo 5,5 % divákov s podielom 21,8 %, relácia však mala o približne polhodinu dlhšiu stopáž. Práve dĺžka môže sitkomu Joj výrazne pomáhať, keď bude pravidelne trvať okolo 30 minút.

Joj tiež môže byť spokojná s výkonom Divokých koní, ktoré oproti stredajšiemu poklesu stúpli na 7,8 % ratingu s podielom 21,8 %. Búrlivé víno uhralo svoj aktuálny priemer s ratingom 8,7 % a podielom 24,3 %.

Medzi menšími stanicami vo štvrtok dominovalo Dajto, ktoré so snímkou Expandables: Nezničiteľní dosiahlo až na 10 podielových bodov. Nadpriemerný bol opäť Mentalista, ktorý sa blížil k šiestim percentám. Plus bola vysoko s Hoď svišťom, ktorý uhral podiel pod 9 %, Agenti S.H.I.E.L.D. uhrali podiely 3,5 a pod 5 %.

Čítať viac...
Nahor