Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Štart druhej série Zem spieva so sklamaním, šou na svojich najslabších číslach! RTVS ostala v nadpriemere

Kým vlani dokázalo Zem spieva porážať Markízu a Joj aj v komerčnej cieľovke, teraz folklórny hit zaostal aj za výkonmi predošlej šou Záhady tela.

RTVS zatiaľ na minuloročný nečakaný hit nenadviaže. Telerozhlas pripravil po vlaňajšom úspechu folklórnej talentovej novinky Zem spieva bez váhania druhú sériu, ktorú nasadil v rovnakom období ako prvú. Kto však očakával spolu s novou sériou aj návrat mimoriadnej sledovanosti, mohol ostať prekvapený. Zem spieva 2 prinieslo pri svojom štarte opäť RTVS nadpriemerný výsledok, za valcom spred roka však zaostal. Šou sa uviedla najslabším výkonom vo svojej histórii ratingom 5,5 % pri podieli 14,2 %.

Prvá séria Zem spieva sa lúčila vo finále na ratingu 7,6 %, pričom prenos trval až do polnoci. V prvej sérii sa k výkonu štartu aktuálnej druhej sezóny priblížili so 6 ratingami semifinálové kolá, ktoré však trvali až do 23. hodiny, a posledné vydanie pred živými kolami. To dosiahlo aj najslabší podiel série 15,4 %. Inak sa najnižšie šou hýbala okolo 17 % či 7 ratingov.

V celkovom publiku sa Zem spieva 2 uviedlo rovnako na úrovni spomínaných najslabších vydaní prvej série, ktoré podliezali úroveň pol milióna divákov. Druhá séria začala o čosi nižšie so 454-tisíc divákmi. Šou si však udržala silný nadpriemer, podiel šiel na 20,2 %. Zem spieva však prišlo o dominanciu počas sobotného večera a líderské postavenie, ktoré jej pravidelne v skupine 12+ patrilo. 

Lídrom večera bola v oboch hlavných cieľovkách Markíza s filmom Ukradli mi dieťa a ratingom takmer 9 % pri podieli necelých 23 %, Joj s komédiou Noc v múzeu: Tajomstvo hrobky dosiahla rating 6,5 % s podielom pod 17 %. Korenie lásky na Doma šlo cez 5 %, o desatinu vyššie boli v podieli Verejní nepriatelia na Plus. Tridsať prípadov majora Zemana na Dajto prekročilo 2 %, Komisár Rex a Inkognito na Wau podliezli 2 %.

Smotánka na Markíze šla nad 21 %, Prázdniny uhrali 13 %. Televízne noviny obsadili post najsledovanejšieho programu dňa v oboch hlavných cieľovkách s takmer desiatimi ratingami a podielom vyše 28 %, celkovo ich sledovalo cez 585-tisíc divákov. Noviny podliezli 21 %, v celkovom publiku prekročili 570-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor